6.1 C
Macedonia
E martë, Tetor 17, 2017

Në SHBA të rinjtë po mobilizohen për revolucionin “Sanders”

Hillary Clinton ka mbështetjen e mjaft demokratëve, por votuesit e rinj, të shumtë në numër, po drejtohen për te rivali i saj socialist, Bernie...

“Putini i Çeçenisë” që bën propagandë mjeshtërisht në ‘Instagram’

Askund nuk janë më të dukshme paradokset e Kadyrov-it, sesa në llogarinë e tij në “Instagram”. Nuk ka ditë ku sunduesi i Çeçenisë të...

Titanik 2 do të lundrojë në vitin 2018 – ja çfarë e dallon nga...

Ky version i ri i anijes quhet Titanik 2, dhe ajo u krijua nga ideja e një miliarderi nga Australia, Clive Palmer dhe kompania...

Video tronditëse: “Jihadi Junior” hedh në erë 4 “spiunë”

Një video e ISIS tregon ‘Jihadi Junior’-in, fëmijën e vogël të një nuseje xhihadiste me me vendlindje në Britani, teksa ekzekuton katër burra duke...

SHBA: Përgatitje të shkallës së gjerë për virusin Zika gjatë verës

Qendrat për kontrollin e sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara mbrëmë e kanë ngritur alarmin e qendrave të operacioneve të tyre emergjente në nivelin më...

Tërmet i fuqishëm në Tajvan, qindra të bllokuar nën rrënoja

https://www.youtube.com/watch?v=A6rOBVtMSm4 https://www.youtube.com/watch?v=cIrLYfINzH4 Një termet me magnitudë 6.4 ballë ka goditur Tajvanin. Tërmeti i fuqishëm me epiqendër pranë qytetit jugor Tainan, ka shkaktuar dëme të shumta. Shumë ndërtesa...

Politikanin e godasin me lodër seksi: Po e përdhunon këtë vend (Video)

Ky është momenti kur një politikan goditet në fytyrë me një lodër seksi nga një protestuese. Steven Joyce, një anëtar i Partisë Kombëtare në Zelandën...
video

Videoja që ka prekur të gjithë – kjo është historia e fëmijëve sirianë (Video)

Një video-animacion i ri ka prekur zemrat e njerëzve, video kjo e realizuar nga UNICEF ka tërhequr vëmendjen për gjendjen e miliona fëmijëve që...

Kerry i kërkon Lavrovit të ndalojë sulmet në Siri

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka kërkuan nga Moska që të ndalojë bombardimin e e grupeve rebele siriane. Komentet vijnë një ditë pasi bisedimet...
video

BBC publikon një video të re tronditëse të vrasjes së Gadafit (Video,+18)

Televizioni publik britanik BBC ka publikuar një reportazh, i cili nxjerrë pamje më të qarta të momenteve të fundit të jetës së liderit të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!