19.2 C
Macedonia
E martë, Shtator 19, 2017

Todenhofer: ISIS planifikon sulm nuklear për të shfarosur njerëzimin

Të çmendurit nga Shteti Islamik janë duke planifikuar për një “tsunami nuklear”, me të cilin kanë për të shfarosur miliona njerëz nga sipërfaqja e...

Shkon në 753 numri i pelegrinëve të vdekur në Mekë

Të paktën 753 persona kanë humbur jetën dhe rreth 887 të tjerë janë plagosur në një rrëmujë dhe gjatë shtyrjes që ndodhi dje në...

Mbi 717 të vdekur në Mekë, Bashkësia Islame e Maqedonisë nuk jep asnjë informacion

Është rritur në 717 numri i haxhinjëve të vdekur në vendin e shenjtë të Mekës, njoftuan autoritetet arabe. Ndërsa rreth 1 mijë konsiderohen të...

Pambuku sirian në duart e ISIS, 150 milionë $ në vit në arkat e...

Jo vetëm nafta, rrëmbimet dhe taksat mbi popullsitë e pushtuara. Tani edhe pambuku sirian i shitur në Evropë financon terroristët e Shtetit Islamik. Sipas një...

Rritet në 220 numri i viktimave në pelegrinazhin e Haxhit (FOTO)

(Lajmi i plotësuar) Të paktën 220 persona kanë humbur jetën dhe mbi 400 të tjerë janë plagosur gjatë pelegrinazhit të besimtarëve myslimanë në Mekë,...

Egjipti blen nga Franca anijet e Rusisë

Egjipti ka pranuar që të blejë dy anije ushtarake Mistral, të ndërtuara nga Franca për Rusinë. Franca ndaloi shitjen e planifikuar për Rusinë në fund...

Ish luftëtarët e ISIS: Shteti Islamik të fut tmerrin

Të paktën 60 dezertorë të “Shtetit Islam” kanë folur për herë të parë kundër kalifatit dhe kanë deklaruar se qeveritë perëndimore duhet të bëjnë...

Papa Françesku fillon vizitën historike në SHBA

Papa Françesku mbërriti në Shtetet e Bashkuara, pas një vizite në ishullin komunist të Kubës. Në Shtetet e Bashkuara, Presidenti Barack Obama, Zonja e Parë...

Siri, ISIS ekzekuton 10 persona të akuzuar për homoseksualizëm

Sipas një grupi monitories në Siri, militantët e Shtetit Islamik kanë ekzekutuar nëntë burra dhe një djalë nën akuzat për homoseksualizëm. Observatori sirian për të...

Rusia ‘’dërgon 28 avionë të luftës ‘në Siri dhe rrit mbështetjen për Bashar al-Assadin

Sipas mediave te huaja, avionët luftarakë kanë arritur në bazën ajrore sirianë në Latakia. Katër avionë luftarakë ishin vendosur atje javën e kaluar, si pjesë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!