0.8 C
Macedonia
E premte, Nëntor 24, 2017

Opozita siriane: Gati për bisedime me Assad

Fraksionet e opozitës së përçarë siriane, që luftojnë regjimin e presidentit Bashar al-Assad, kanë rënë dakort për nisjen e bisedimeve të paqes. Lajmi njoftohet nga...

Kim Jong-un: Posedojmë bombë me hidrogjen

Udhëheqësi i Koresë Veriore, Kim Jong-un, ka deklaruar se ushtria e vendit të tij posedon bombë me hidrogjen për të cilën thotë se do...

Ankth në Antalia: Ikin rusët

Mbi 300 hotele ekstravagante, me pesë yje, ndodhen në qytetin Antalia të Turqisë dhe presin miliona turistë rusë që dynden çdo vit. Përballë tyre janë...

Medvedev: Ja pse kishim frikë ta fillonim luftën me Turqinë

Rrëzimi i avionit rus në 24 nëntor mund të ishte nisja e një lufte mes Rusisë dhe Turqisë. Kryeministri rus Dmitry Medvedev tha se Rusia...

Putin i kërkoi falje Erdoganit

Sergei Lavrov tha se personalisht Vladimir Putin e ka telefonuar homologun e tij turk, kur Rusia filloi fushatën ajrore kundër ISIS-it. Presidenti rus paraprakisht i...
video

SHBA shfaq super anijen luftarake që dridh gjithë botën (FOTO/VIDEO)

Shkatërruesi më i madh i ndërtuar ndonjëherë në Forcat e Shteteve të Bashkuara, është lansuar për herë të parë të hënën nga fabrika e...

Trump provokon myslimanët – e krahasojnë me Hitlerin (Foto)

Kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, së fundmi bërë thirrje që t’u ndalohet hyrja në SHBA të gjithë myslimanëve. Dhe ky “premtim” i...

Kështu po “shtrihet” ISIS-i nëpër Evropë

Evropa është bërë shënjestra e terroristëve të Shtetit Islamik, por edhe “furnizuesja” kryesore me luftëtarë. Një hartë e re, e përpiluar nga Instituti për Studimet...

Obama: Myslimanët, aleatët tanë në luftën kundër terrorizmit

Presidenti amerikan Barack Obama doli në një konferencë për shtyp në lidhje me masakrën e San Bernardinos, ku vdiqën 14 persona. Obama tha se vrasjet...
video

Për çka po përgaditet Rusia: Lanson dy satelitë ushtarakë në orbitë! (VIDEO)

Dy satelitë ushtarakë janë lansuar të shtunën nga kosmodromi Plesek të raketës Sojuz – 2.1B, të cilët janë vendosur në orbitë, tha shërbimi për...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!