13 C
Macedonia
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Al Qaeda i shpall luftë ISIS-it në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

Ayman al-Zawahiri, i cili zëvendësoi Osama bin Ladenin si shefin e xhihadistëve katër vjet më parë, ka sulmuar numrin e tij të kundërt në...

Mbi 101 të vdekur në Mekë, vinçi ishte i firmës së Bin Ladenit

Ka shkuar në 101 numri i të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Xhaminë e Madhe të Mekës. Së paku 200 persona janë të lënduar...

Al Kaida i shpall luftë ISIS-it, pikërisht në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

Ayman al-Zawahiri, i cili zëvendësoi Osama bin Ladenin si shefin e xhihadistëve katër vjet më parë, ka sulmuar numrin e tij të kundërt në...

Merkel: Më tronditën fort pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mazitur shumë, atë...

Mekë, të paktën 65 të vdekur e 154 të plagosur nga rrëzimi i vinçit

Të paktën 65 persona dyshohen të vdekur, pasi një vinç është shembur në tokë nga një goditje vetëtime mes motit të keq me stuhi...

SHBA, 14 vjet pas sulmeve të 11 shtatorit

Shtetet e Bashkuara po shënojnë 14 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit me një seri aktivitetesh për të kujtuar tmerrin e asaj dite. Presidenti...
video

Hungari, refugjatëve u hidhet ushqimi sikur të ishin kafshë

https://www.youtube.com/watch?v=wNzGQ8aYNWY   Videoja që po bën xhiron e rrjeteve sociale, tregon se ç’trajtim kafshëror u bëhet refugjatëve në kampin kryesor në Hungari, në kufi me Serbinë....

Joe Biden: Nuk e di nëse do të garojë për president të SHBA-së

Zëvendëskryetari i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë se ende nuk e di nëse do të kandidojë për president të Shteteve të Bashkuara,...
video

Babai i Ajlanit ishte skafisti

https://www.youtube.com/watch?v=Gmjr4O4nuVw Zainab Abbas flet dhe qan përpara mikrofonit; “Mediat anembanë botës e përshkruan si viktimë, -  thotë ajo mes ngashërimave - , e pastaj e...

Pse Gjermania po strehon refugjatët?

Fluksi i refugjatëve nga Lindja e Mesme dhe Afrika e Veriut ka përçarë Bashkimin Europian. Disa vende kanë shprehur gadishmërinë për t’i pritur, të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!