7 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 27, 2017

OKB vendim unanim, i shpall luftë ISIS

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka vendosur që ti shpallë luftë organizatës terroriste ISIS. Në një votim të bërë rreth mesnatës (me orën lokale europiane)...

Serbi arrestohet në Maroko për terrorizëm

Një serb është  arrestuar  në Maroko, i dyshuar për terrorizëm. Bëhet fjalë për shtetasin serb Mihail Shiler, i cili u arrestua së bashku me një...

Trump: Myslimanët me kartë ID të veçantë në SHBA

Trump: Myslimanët me kartë ID të veçantë në SHBA KANDIDATI REPUBLIKAN PËR PRESIDENT NË SHTETET E BASHKUARA TË AMERIKËS, DONALD TRUMP, NUK ËSHTË KUNDËR IDESË...

Deri më tani 80 pengje të liruara: Detaje dhe pamje nga sulmi i hotelit...

Sipas Ministrisë së Sigurisë së Malit, deri më tani tre pengje janë vrarë këtë mëngjes, pasi që xhihadistët “okupuan” një hotel në kryeqytetin e...

Xhihadistët marrin peng një hotel në Mali, raportohen pesë të vdekur

Hoteli “Radisson” në Mali të Afrikës Perëndimore, raportohet të jetë nën sulmet e xhihadistëve. Të paktën pesë të vdekur janë raportuar deri tani nga...

ISIS: Roma është caku i radhës i terroristëve, vetëm çështje ditësh

Autoritetet amerikane kanë paralajmëruar qeverinë në Romë për sulmet e mundshme nga ana e militantëve të ISIS në Itali, gjë për të cilën edhe...

IS kërcënon me shkatërrim të Shtëpisë së bardhë [video]

Pjesëtarë të Shtetit Islamik kanë publikuar një video të re në të cilin Shtëpisë së Bardhë i kërcënohen me sulme vetëvrasëse. Në videon e gjatë...

Analisti amerikan: Sulmin në Paris e kryen shërbimet sekrete franceze

Analisti politik nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës Pol Krejg Roberts, i njohur për qëndrimet me të cilat konteston versionet zyrtare për ngjarje dhe...

Urdhri i prerë i Putin: Mos lini asnjë xhihadist të gjallë

Presidenti rus Vladimir Putin ka qenë i prerë me vartësit e tij duke u dhënë një urdhër të qartë: Mos mbani asnjë xhihadist të...

“Pika e dobët që mund të shkatërrojë ISIS-in”, rrëfimi i pengut francez që pa...

“Unë e di se nga çfarë ka frikë ISIS”, kështu ka deklaruar Nicolas Henin, qytetar francez që për shumë kohë ka qenë peng i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!