6.7 C
Macedonia
E shtunë, Nëntor 18, 2017

Qeveria e Gjermanisë ndan edhe 6 miliardë euro shtesë për azilkërkuesit!

Sipas një raporti të gazetës gjermane “Frankfurter Allgemein Zeitung” shpenzimet financiare për të përballuar dyndjen e refugjatëve mund të shkojnë deri në fund të...

Nëse ISIS e realizon këtë plan, Evropën e presin miliona refugjatë të ri

Forcat e grupit terrorist ISIS në Siri kërcënojnë se do ta pushojnë një rrugë me rëndësi të veçantë, që mund të shkaktoj panik dhe...

Rrëfimi i trishtuar i policit që gjeti Aylan Kurdin

Polici turk që para disa ditësh në plazhin e bregdetit turk Bodrum e pa dhe në duar mori trupin e vdekur të tre vjeçarit...

Në shtëpinë e Aylanit kanë mbetur lodrat dhe rrobat e tij të pluhurosura (Foto)

Këpucët e vogla të mbuluara nga pluhuri, rrobat dhe lodrat janë gjith çfarë ka mbetur nga shtëpia e rrënuar e 3-vjeçarit Aylan Kurdit dhe...

I detyroi gruan dhe djalin të hanin mish qeni e të pinin naftë (Foto)

Një burrë, e kishte mbyllur gruan e tij dhe djalin që vuante nga autizmi në një kafaz për vite të tëra. Eduardo Oviedo, 66...

Pse shtetet e pasura arabe s’i duan refugjatët ?

Është vështirë të mos vihet re se gati të gjithë refugjatët sirianë ikin drejt Perëndimit, në vend se të kërkojnë strehim të sigurt në...

Kurdi: Me djemtë varrosa edhe shpirtin tim

I rrethuar nga gërmadhat e qytetit sirian nga i cili ai shpresonte t’i shpëtonte fëmijët, Abdullah Kurdi, ishte në gjendje të keqe shpirtërore pasi...

6500 refugjatë mbërrinë në Austri, 2200 drejt Gjermanisë

Në Austri nga Hungaria kanë hyrë rreth 6500 refugjatë ndërsa 2200 prej tyre veç janë nisur për në Gjermani, ka thënë ministrja e Punëve...

Kryeministri finlandez i gatshëm ta lëshojë shtëpinë e tij për refugjatët

Kryeministri i Finlandës, Juha Sipila, ka thënë se do të ofrojë shtëpinë e tij për refugjatët. Qeveria finlandeze ka thënë se pret deri në...

Afganistan: 13 burra nxirren nga makinat dhe vriten

Zyrtarët afganë kanë bërë të ditur se persona të armatosur kanë nxjerrë 13 pasagjerë meshkuj nga dy automjete dhe i kanë vrarë, në provincën...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!