3.8 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

Mbytet anija me 700 klandestinë në brigjet jugore të Italisë

Autoritetet italiane dhe ato irlandeze u bënë dëshmitare të një tjetër fatkeqësie në brigjet e detit Mesdhe. Një anije peshkimi e cila mendohet se transportonte...

Debati i republikanëve, përzgjidhen 10 kandidatët që do të marrin pjesë

Debati i parë në “primetime” mes kandidatëve republikanë për zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve do të mbahet të enjten. Siç ka njoftuar “FOX News”, aty...

Indi: Dy trena dalin nga binarët, të paktën 19 të vdekur

Dy trena në Indinë qendore kanë dalur nga binarët teksa ishin duke kaluar një urë, e cila ishte goditur nga vërshimet, duke vrarë të...

Skenari më i keq për Erdoganin

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, s’mundi të heqë dot dorë nga politika e brendshme edhe gjatë udhëtimit të tij në Kinë dhe Indonezi, duke...

Rusia kërkon 1.2 milion km katrorë në Polin e Veriut

Pas tensioneve të larta për Krimenë, Rusia nuk heq dorë nga pretendimet e saj territoriale, këtë herë për në Artik. Ministri i Jashtëm, Sergei...

Situatë e tensionuar në kufirin Kirgizi – Taxhikistan

Të shtëna janë dëgjuar edhe sot afër fshatit kirgiz, Kok-Tash, dhe atij në Taxhikistan, Çokur, afër zonës kufitare, shkruan rel. Zyrtarët e Taxhikistanit i kanë...

38 të plagosur në Hamburg nga shpërthimi i një ish-bunkeri të luftës

Mediat e huaja raportojnë se personat e lënduar janë jashtë rrezikut për jetë ngaqë lëndimet kanë qenë të moderuara. Në mesin e të lënduarve janë...
video

Shfaqet video, Rrihet djali i Gadafit në burg, Prokuroria libiane nis hetimet për gardianët

Një video që tregon dhunën që gardianët kanë ushtruar ndaj djalit të ish-presidentit libian Muammar Gaddafi po hetohet nga prokurorët e shtetit në Libi. Gardianët...

SHBA, Kalifornia e përfshirë nga flakët; 13 mijë të evakuuar

Në Kaliforni është dhënë një urdhër evakuimi për 13 mijë persona, teksa zjarrfikësit vazhdojnë betejën për të vënë nën kontroll 20 vatra zjarri. Rreth 9...

Britania zgjat me 1 vit sulmet ajrore ndaj ISIS në Irak

Misioni i Forcave Ajrore Britanike kundër militantëve të Shtetit Islamik në Irak do të zgjatet edhe me një vit më shumë. Lajmin e ka...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!