Bota

Bota

Nga president i Iranit në bari, Ahmadinexhad sot ruan dele, se...

Ish-Presidenti iranian, Mahmoud Ahmadinejad është skualifikuar nga gara presidenciale, raportoi sot televizioni shtetëror iranian. Ministria e Brendshme njoftoi se Këshilli që ka miratuar kandidaturat për...

Ja si u vra polici në Paris dhe kush janë autorët

Punonjësi i policisë i cili u vra në Paris u qëllua ndërsa një makinë u ndal në dritën e kuqe të semaforit, ku nga...

Reagon Trump pas sulmit në Paris: Sërish sulm terrorist, këta nuk...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka reaguar menjëherë pas lajmeve për sulm në Paris. “Duket të ketë ndodhur një sulm tjetër...

Sulm terrorist në Paris, dy policë të vrarë dhe një i...

Cak i sulmit në Paris, në të cilin u vranë dy policë dhe sulmuesi, ishin policët që sigurojnë lokacionin e popullarizuar në mesin e...

Washington Post: Kosova, arsyeja përse Putin është kundër Clintonëve

Sipas një artikulli të shkruar nga gazetari, Simon Waxman, në  gazetën amerikane Washington Post, arsyeja përse Vladimir Putin, ka preferuar gjatë tërë kohës që...

Ja në cilën datë shpërthen ‘Lufta e Tretë Botërore’ !

Horasio Vilegas, njeriu që e ka parashikuar fitoren e Donald Trampit në zgjedhjet presidenciale amerikane, tani pohon se Lufta e Tretë Botërore do të...

Erdogan: Nuk jam diktator e as i pavdekshëm

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan në një intervistë për CNN ka sqaruar se ndryshimet e reja kushtetuese nuk do të thonë se ai është...

Gjashtëvjeçari pjesëmarrës në vrasjet e ISIS (VIDEO)

Është shfaqur një video propaganduese dhe e tmerrshme e ISIS, në të cilën shihet një djalosh gjashtëvjeçar duke asistuar në prerjen e kokës se...

Tre të vrarë, ja pse ndodhi incidenti, sulmuesi thirri “Allahu Ekber”...

Burri që ka vrarë tre persona në qendër të qytetit në Kaliforni kishte bërtitur duke thënë “Allahu Ekber” (Zoti është më i madh) ka...

Aeroplanë amerikanë dhe rus ballë për ballë në Alaska, por rusët...

Dy aeroplanë rusë me kapacitet për bartje të bombës atomike kanë fluturuar afër Alaskës në Shtetet e Bashkuara, duke e arritur distancën prej 100...