-1.3 C
Macedonia
E hënë, Dhjetor 11, 2017

BE planifikon ‘Fondin Monetar Evropian’ deri në vitin 2019… sipas modelit të FMN-së

BE-ja do të krijojë një Fond Monetar Evropian sipas modelit të FMN-së si dhe një post të ri. Plani kohor për ristrukturimin e gjerë...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për...

Pasojat: Çfarë do të thotë njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit?

Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës, Donald Trump ka shpallur se SHBA do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet...

Piktura e Leonardo Da Vinçit prej 450 milionë dollarësh, në muzeun madhështor të Abu...

Një pikturë 500 -vjeçare e Krishtit që besohet se është pikturuar nga Leonardo Da Vinçi do të vendoset në Luvrin e Abu Dhabit, njoftoi...

Jerusalemi kryeqytet, Erdogan ‘kryqëzon’ Trump: I vuri flakën Lindjes së Mesme

Vendimi i Donald Trump për ta bërë Jerusalemin kryeqytetin e Izraelit duket se është  pritur me kritika të ashpra nga mbarë bota. Pasojat diplomatike do...

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje...

Kina paralajmëron ShBA-të për Jerusalemin: Mos e tensiononi më shumë situatën

Ministria e Jashtme e Kinës paralajmëroi se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohje të Jerusalemit si kryeqytetet të Izraelit “do...

Pasojat e ciklonit Cempaka në Indonezi, 41 persona të vdekur

Të paktën 41 persona kanë vdekur nga përmbytjet dhe rrëshkitjet e tokës të shkaktuara nga një ciklon tropikal në ishullin Java të Indonezisë, sipas...

Pretendohet për planifikim atentati ndaj kryeministres britanike

Ndalohet një person i cili pretendohet se ishte në përgatitje të realizimit të një atentati me thikë dhe bombë ndaj kryeministres së Britanisë së...

Përplasen trenat, 50 të lënduar në Dusseldorf të Gjermanisë (FOTO)

Të paktën 50 persona janë plagosur sot në mbrëmje pas përplasjes së dy trenave pranë Dyseldorfit, në perëndim të Gjermanisë, njoftoi policia federale. “Aksidenti ndodhi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!