Skandal: Ish-luftëtari më i vjetër i UÇK’së në listat e veteranëve mashtrues

Mëngjesin e sotëm 85-vjecari nga fshati Plluzhinë i Komunës së Skenderajt, Hasan Tahiri, ish-luftetar i UÇK’së, kishte marrë rrugë drejtë Prishtinës. Ai me lot...

Për 10 vjet rreth 500 vrasje në Kosovë, 4 persona u vranë vetëm gjatë...

Shtatori po del të ketë qenë muaji më i kobshëm për kosovarët gjatë këtij viti. Për vetëm dy javë, në vend u shuan katër...

Dëshmia e Sami Lushtakut për rastin ‘Veteranët’

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), të premten e javës së kaluar ka ngritur aktakuzë kundër: Agim Çekut, Nuredin Lushtakut, Sadik Halitjaha,...

Thaçi: Ja çka biseduam me Zaevin!

Në një tekst autorial, presidenti i Kosovës, Hashim ThaçI, ka sqaruar gjerë e gjatë propopzimin e tij për korrigjim të kufijve. Thaçi mes tjerash...

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve na kthen në të kaluarën, duhet marrëveshje paqësore

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë.Haradinaj aty ka folur përsëri për idenë e korrigjimit të...

Thaçi: Korrigjimi i kufirit siguron njohje nga Serbia, e jo luftë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se korrigjimi i kufirit me Serbinë është i domosdoshëm për të zgjidhur mosmarrëveshjet në mënyre paqësore...

Paralajmërimi i kobshëm i ‘The Economist’: Gjakderdhje nëse ‘korrigjohen’ kufijtë

Ideja e Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiqit për shkëmbim të territoreve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë si zgjidhje përfundimtare e dialogut ndërmjet dy...

“Kërcënimi” i Kadri Veselit: Serbia të matet mirë nëse mendon kthimin në Kosovë

Në një intervistë për Telegraph, Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përsëriti nevojën e njohjes reciproke mes Kosovës dhe Serbisë, por ai iu...

Edhe autostradat e Kosovës me pagesë

Pas vendosjes se taksës për qarkullim në “Rrugën e Kombit” nga Qeveria e Shqipërisë edhe Qeveria e Kosovës po përgatitet që qarkullimi në autostrada...

Isa Mustafa: LDK e gatshme të bashkëpunojë me koalicionin qeverisës për caktimin e datës...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i gatshëm të bashkëpunojnë me partitë në pushtet dhe ato në opozitë për caktimin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!