Babai që serbët ia vr anë tre fëmijë në luftë: Unë fëmijëve serbë do...

Imer Deliu, nga Abria e Epërme e Drenasit ka qenë mysafir në emisionin në Frontal në T7. Ai, në ditën e Konventës për të Drejtat...

Kryetarja e KQZ në Kosovë tregon se kur do të bëhet shpallja zyrtare e...

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, Valdete Daka, ka treguar se vonesa për shpalljen dhe certifikimin e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të...

Fatmir Sejdiu: Isa Mustafa më ka “goditur pas shpine”

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu është treguar shumë kritik ndaj kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, që sipas tij për veç...

Haxhiu: Nuk pranojmë çdo kusht për të bashkëqeverisur me LDK’në

Zyrtarja e lartë e Lëvizjës Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, në emisionin DPT te Fidani ka komentuar deklaratat e fundit të zyrtarëve të LDK’së për pozita...

Reagon “Fluidi”, thotë se një kompani sllovake keqpërdori ambalazhin e “Jaffa” për të kontrabanduar...

Kompania “Fluidi” sh.p.k ka reaguar përmes një komunikate duke bërë të ditur se ambalazhi i kësaj kompanie është keqpërdorur nga një kompani nga Republika...

Kush janë këshilltarët e pasur të Hashim Thaçi, nga milionerë e deri…!

Presidenti Hashim Thaçi gjithmonë ka pasur numër të madh të këshilltarëve nëpër kabinetet e tij. Edhe në presidencë ai ka përzgjedhur 10 këshilltarë që...

Murati: Është thyer miti se Shqipëria s’e do bashkimin kombëtar

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka thënë se është bërë maksimumi i një plani të një beteje publike rreth bashkimit kombëtar. “Është...

Ndryshon ‘matematika’ e formimit të koalicionit

Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në...

Engel: Do të bëj gjithçka për të ndihmuar Kosovën dhe Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet...

Feja në shërbim të forcimit të paqes dhe tolerancës

Tiranë, 18 nëntor 2019 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar...