Kosovë

Kosovë

Haradinaj: Serbinë e turpëruam më 24 mars ’98

Ish-gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Daut Haradinaj, me rastin e shënimit të 19-vjetorit të “Epopesë së Dukagjinit”, ka vlerësuar se beteja e...

Berisha: Ja kush e organizoi vrasjen e Ahmet Krasniqit

Në emisionin “Komiteti” që transmetohet në RTV Dukagjini, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për vrasjen e kolonelit Ahmet Krasniqi. Ai ka akuzuar shefin...

Fjala: Këto janë emrat e politikanëve shqiptarë në listën e ekzekutimeve nga “Syri...

Për organizatën “Syri i Popullit”, e cila ka marrë përsipër atentatin kundër avokatit Azem Vllasi, sigurisht keni dëgjuar. Por, ajo që ishte plotësisht sekret,...

Vetëvendosje: Sulmi ndaj Kabashit, sulm tinëzar nga pushteti kriminal

Lëvizja Vetëvendosje e ka cilësuar si sulm tinëzar nga pushteti kriminal, sulmin e mbrëmshëm ndaj aktivistit të tyre Agron Kabashi. Sekretari Organizativ i VV-së, Dardan...

Engel: Rusia po armatos Serbinë, ne duhet ta ndihmojmë Kosovën

Eliot L. Engel, anëtar i Komitetit për Punë të Jashtme të Kongresit, ka folur rreth politikës amerikane karshi Kosovës gjatë një takimi të këtij...

Thaçi: Ushtrinë do ta bëjmë

Presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur të enjten se formimi i Ushtrisë së Kosovës është në binarë dhe se do të ndodhë tani,...

Ish luftëtari i UÇK-së Sabedin Agushi ka nevojë për ndihmë

Ish luftëtari i UÇK-së Sabedin Agushi ka nevojë për ndihmë. Ai është i shtrirë në klinikën intezive në QKUK në Prishtinë, në gjendje shumë...

Rrëfim i padëgjuar i Komandantit të UÇK-së, Hafir Hoxha: Si e bëmë me lot...

Ish Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hafir Hoxha, ka rrëfyer ekskluzivisht për gazetën “Bota sot”, një ngjarje nga lufta. Në shkrimin e tij të...

Visar Ymeri: Albin Kurti për Kryeministër (Video)

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosjes, Visar Ymeri në një intervistë për KALLXO.com ka treguar për disponimin e Lëvizjes vetëvendosje që ish kryetari i kësaj lëvizjeje,...

Skandaloze: Tabletët e vjedhur në Suedi gjenden në Kosovë

Në mes të muajit janar në shkollën “Derome” në qytetin Varberg të Suedisë kishin hyrë vjedhësit, ku kishin marrë kompjuterë dhe iPad. Por siç raporton...