Kosovë

Kosovë

Hoxha: Mustafa e Thaçi janë homoseksual

Xhezair Shaqiri i njohur  si komandant Hoxha ka kritikuar ashpër kryeministrin Isa Mustafa dhe vartësin e tij, Hashim Thaci për mbështetjen e fuqishme që...

Kush ishin bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit nga Maqedonia

Mediat në Kosovë ditëve të fundit kanë nxitur debatin se kush ishin grupet e para të armatosura të UÇK-së, ku në krye të tyre...
video

Kujdes! Mos thuaj në Durrës jam nga Kosova, ja pse

I riu nga Gramshi, Gevio Tabaku, ka realizuar një eksperiment shumë interesant në plazhet e Durrësit, edhe pse shumëkush prej nesh e ka provuar...

Dosja e Tahir Zemaj, 200 faqe dosje kundër UÇK-së

Zëdhënës i Prokurorisë për krime lufte të Serbisë, Bruno Vekaric ka bërë deklarata bombastike në një televizion të Beogradit. Sipas tij, Komandanti i FARK’ut,...

Haxhiu: Ahmeti nga lagja e Trimave përmes OSBE nxorri tre njerëz të tij që...

Analisti i njohur politik nga Kosova, Baton Haxhiu ka drejtuar akuza të  rënda në adresë të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, duke thënë se...

Jahjaga shokon me suksesin e saj në shkollë mesme (Dëftesa)

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë shkollimit të mesëm e kanë karakterizuar notat e dobëta. Portali i Infokusi sjellë dëftesën e saj të Gjimnazit “Sami...

Pamjet e të vrarit në Gjakovë (Foto kujdes)

Kjo është fotografia nga vendi i ngjarjes ku u bë vrasja e trefishtë në Gjakovë. Personi që po shihni në fotografi është njëri nga vëllezërit...

Ndodh vetëm në Kosovë, Ja çka bën një besimtar katolik për Bajram (Foto)

Mikel Quni nga Klina është shembulli më mirë i tolerancës ndërfetare në Kosovë. Ai për cdo festë të Bajramit, i pastron vullnetarisht xhamat e xhamisë...

Nga ditari i Astrit Deharit: Ankohej për vizitat e shpeshta të zyrtarëve të partisë

Aktivistit të ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili ka vdekur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në fund të javës së kaluar,...

Ja kush ishte spiuni më i madh shqiptar gjatë luftës, dhe kush e spiunoi...

Lufta e Kosovës që u zhvillua para 16 viteve çdo ditë e më shumë po na sjellë “risi” të reja pasi pothuajse çdo ditë...