Kosovë

Kosovë

Takimi Ostreni – Haradinaj bashkë me Rifat Jasharin (FOTO)

Kjo është një foto e pasluftës së Kosovës, kur gjenerali i UÇK-së, Gëzim Ostreni bashkë me komandantin e Dukagjinit, Ramush Haradinaj kishin shkuar për...

Krim tronditës në Hajvali/ Vret djalin e axhës, e ther me thikë në zemër

Një persona nga fshati Hajvali i Prishtinës ka marrë plagë vdekjeprurëse me thikë sonte rreth orës 19:00. I njëjti më pas ka vdekur në...

Marrëveshje zyrtare, kufiri Kosovë – Maqedoni vetëm me letërnjoftim (Foto)

(E plotësuar) - Tashmë ekziston një marrëveshje zyrtare mes shtetit të Kosovës dhe atij të Maqedonisë, që qytetarët e të dy vendeve të mund...

Kosova rrezikon 12 mijë hektarë tokë

Demarkacioni i kufirit me Malin e Zi nuk është duke u bazuar në hartat e vitit 1974, por në harta të mëvonshme, të cilat...

Gafa e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë: Mendon se Kosova ka det!

Ditmir Bushati, shefi i diplomacisë shqiptare, ka bërë një gafë të madhe kur ka folur për dy marrëveshjet e fundit ndërkombëtare të Kosovës; Asociacionin...

Skandal: Ramush Haradinaj ia përplas hartën për fytyre Murat Mehajt

Anëtari i Komisionit për Punë të Jashtme, Ramush Haradinaj ia ka përplasur për fytyre hartën kryetarit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion me Malin e...

Veterani i UÇK-së jeton në mjerim dhe kushte të trishtueshme (FOTO)

Veterani i tri luftërave, Asmir Salihu nga fshati Bilaç i Bujanocit, i përndjekur nga regjimi serb si pjesëtar i UÇPMB-së, po strehohet në një...

Milosh Obiliqi, trim apo qyqar, serb apo shqiptar

Përkundër anomiziteteve dhe stereotipive, bashkëpunimi ndërmjet Serbisë e Shqipërisë është i mundur, thotë drejtorja e Qendrës për Demokraci e Pajtim në Evropën Juglindore Zvezdana...

Kimete Berisha, kurgjo “baba” (Enveri) çka koka “nona” mazohiste!

Shkruan: Kimete Berisha Zonja e re, absolutisht e panjohur për “kontributin” e saj në punët e drejtësisë, Arta Rama-Hajrizi, pasi i habiti shqiptarët e mërzitur...

Vuçiq: Serbët s’e votuan Thaçin për president

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq sot ka thënë se nuk është aspak i gëzuar dhe i kënaqur me zgjedhjen e Hashim Thaçit president të Kosovës,...