19.2 C
Macedonia
E martë, Shtator 19, 2017

Rikonfirmohet mbështetja nga SHBA, Donald Trump uron Kosovën

Rex Tilleresen, Sekretari amerikan i shtetit, ka uruar Kosovën për nëntëvjetorin e pavarësisë. Në letrën e Departamentit të Shtetit drejtuar Kosovës, Tillersen ka theksuar se...

Vuçiq provokon, thotë se do ta vizitojë Kosovën dhe se Haradinaj është kriminel!

Lideri i SNS-së Aleksandër Vuçiq dhe kandidati kryesor për t’u bërë president i Serbisë, tha sot se gjatë fushatës presidenciale do të vizitojë Kosovën,...

Selimi nuk e merr seriozisht Gecin: Ai është autor i dy vrasjeve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi thotë se ai dhe komandanti i UÇK-së Adem Jashari kanë pasur raporte të mira dhe se presidenti i...

Ja çka kishte deklaruar Naser Makolli për Astrit Deharin

Naser Makolli, i cili sot ka ndërruar jetë ka qëndruar në të njëjtën seli me ish aktivistin e Vetëvendosjes, Astrit Deharin. Pikërisht, Makolli thuhet të...

Policia e Kosovës në gjendje gatishmërie për nesër

Policia e Kosovës ka marrë masat për ruajtjen e sigurisë publike gjatë ditës së nesërme ku pritet që Kuvendi i Kosovës të zgjedhë Presidentin...

Donika Gërvalla e quajti vrasës, kjo është përgjigjja e Daut Haradinajt

Ditë më parë, Donika Gërvalla, bija e heroit të Kosovës, Jusuf Gërvalla, përmes një postimi kishte pyetur Daut Haradinajn, njëherit vëlla i Ramush Haradinajt,...

Digjet automjeti i komandantit të policisë kufitare në veri

Automjeti tip “Benz E-class”, pronë e Millosh Dançetoviq, komandant i policisë kufitare G-31 në Bërnjak afër Leposaviqit, është përfshirë mbrëmë pas mesnate nga flakët...

Haradinaj: S’i frikësohem Speciales

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se nuk do të prodhojë asnjë rezultat Rezoluta e miratuar në Kuvend për mbrojtjen e ish-luftëtarëve të...

Shokon Isa Mustafa, nuk e pranon humbjen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur pas publikimit të rezultateve të para të zgjedhjeve, në të cilat LDK ka 27...

Bythën sa sana, e kha thotë ‘përmbyseni’ Kosovën! (+16)

Nisja i pari. Çu. Pse s'po e përmbys' ti sa rrin gjithë ditë nëpër kafe t'rakisë, ose mundesh m'i trajnu djemtë t'u m'i 'përmbys'...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!