Kosovë

Kosovë

Rexhep Selimi ‘godet’ Qeverinë e Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se Kuvendi dhe Qeveria tashmë kanë dalë totalisht jashtë funksionit të tyre. Ai ka thënë...

Serbët rrahin sërish shqiptarët në veri të Mitrovicës

Dy shqiptarë janë rrahur dje rreth mesditës në veri të Mitrovicës, nga një grup të rinjsh që dyshohen të jenë serbë, bëjnë të ditur...

Thaçi godet Hahn’in, thotë se deklaratat e tij janë të nxitura nga Serbia

Presidenti Hashim Thaçi po akuzon BE’në se ka mungesë të lidershipit dhe vizionit për Kosovën. Sipas Thaçit, deklarimet e fundit të komisionarit europian për zgjerim...

Lajm i madh vjen për Bajram Rexhepin

  Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, tash e disa ditë po trajtohet në QKUK, pas një sulmi që kishte Për Rexhepin, mediat kanë raportuar kohë pas...

Presidenti Nishani dekoron Hadinajn dhe Anitën me shtetësinë shqiptare

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar sot Ramush Haradinaj dhe bashkëshorten e tij Anita Haradinaj me shtetësinë Shqiptare, njofton agjencia e lajmeve INA.

Gecaj godet PDK-në: Zgjedhjet po i kërkoni nga inati dhe dëshira për kontroll

Bajram Gecaj, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur Rexhep Hotit, zëvendësministër i Kulturës, i cili vjen nga radhët e Partisë Demokratike të...

Xhelal Canziba aderon në AAK

Ish-kandidati për kryetar të Komunës së Rahovecit nga radhët e PDK-së, Xhelal Canziba i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Xhelal Canziba, ekspert i...

Mustafa niset në Bruksel, prezanton kërkesën e re për vizat

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, udhëton sot në Bruksel ku do të prezantojë kërkesën e tij të re në lidhje me liberalizmin e vizave...

E kërkonte Franca, arrestohet kosovari në kufi me Shqipërinë

Policia Kufitare e Shqipërisë ka arrestuar në Qafë Morinë një shtetas kosovar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Arrestimi i kosovarit siç njofton Policia e...

Ish-anëtari i SHIK-ut tregon se kush do të sakrifikohet për ‘peshqit e mëdhenj’ në...

Është paralajmëruar se Gjykata Speciale, e themeluar për të hetuar krimet e supozurara të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do të nis së shpejti ngritjen...