Vritet një 22-vjeçar në Gjilan

Mbrëmë gjatë orës 23:20 një person i moshës 22-vjecare është vrarë në fshatin Bresalc të Gjilanit. Policia për këtë rast e ka arrestuar një...

Si po qarkullojnë paratë e falsifikuara në Kosovë

Vetëm brenda gjashtë muajve të këtij viti, në Policinë e Kosovës janë raportuar mbi 250 raste të parave të falsifikuara, derisa në vitin e...

Serbi, nis mbledhja e firmave kundër anëtarësimit të Kosovës në OKB

Mundësia që pas marrëveshjes përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës, kësaj të fundit t’i mundësohet anëtarësimi në OKB pa u penguar nga Beogradi, ka alarmuar...

Me incidente u përcoll Demaçi tek “Varrezat e Dëshmorëve

Pak pas orës 9 të mëngjesit të së shtunës, pranë shtatores së Skënderbeut, nga pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës u vendos arkivoli...

Pacolli për ndarjen: Kosova është e vogël, s’kemi çka t’i ofrojmë askujt

Ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, thotë se një ndarje e vendit si zgjidhje e problemeve me Serbinë do të ishte shkelje e...

Aksident i rëndë në Slloveni, vdes një mërgimtar dhe një tjetër i lënduar

Ambasada e Kosovës në Lubjanë ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Tahir Palushit gjatë aksidentit të mbrëmshëm në Slloveni sa ishte duke u kthyer...

“Prehu i qetë Baca Adem”, mesazhi i Rexhep Qoses

Nga Rexhep Qosja Adem Demaci, Baca Adem u nda nga jeta. Ndarja e tij nga jeta pikëlloi gjithë shqiptarët kudoqofshin ata. Adem Demaçi ishte dhe mbetet Baca...

Lazim Destani në ceremoninë e varrimit të Adem Demaçit/FOTO

Në mesin e personaliteteve të shumta që morën pjesë në ceremoninë e varrimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçi ishte edhe biznesmeni i...

Universiteti i Prishtinës vazhdon të mbetet lider i universiteteve shqipfolëse(LISTA)

Pas publikimit të të dhënave të reja nga “Webometrics Ranking of World Universities” (renditja e Universiteteve botërore Webometrics) për edicionin e fundit, korrik 2018,...

Fajon thotë se deri në majin e vitit 2019 u hiqen vizat qytetarëve të...

Eurodeputetja e raportuesja për liberalizimin e vizave me Kosovën në Parlamentin Europian Tanja Fajon ka thënë se beson se deri në fund të mandatit...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!