Gjendet i vdekur i zhdukuri në Prizren

Një person nga Prizreni që konsiderohej i zhdukur nga 12 maji, është gjetur pa shenja jete. Burime të KALLXO bëjnë të ditur se trupi i...

Zmbrapset Qeveria/Tërhiqet nga ideja që Ushtria e Kosovës të formohet me ligj

Shefi i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, në fillim të kësaj jave tha se Ushtria e Kosovës do të formohet me anë të ligjit e jo...

Rrëfimi i 82 vjeçarit: Më fejuan kur ishta dy vjeç me vajzën 4 vjeçe...

Familja Klinaku nga Bivolaku i Vushtrrisë, dje i kishte dyert e hapura për mysafirë pasi që kryefamiljari i tyre Habibi, festoi ditëlindjen e 82’të....

Njeriu i afërt me kancelaren Merkel kundër idesë për ndarjen e Kosovës

Presidenti i Komisionit për Çështje Evropiane në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum është njëri nga njerëzit më të besuar të kancelares Merkel. Pas përfundimit të...

Prodhimet e Kosovës në tavolinën e biznesit në Çikago/FOTO

Zv.ministri për punë të jashtme në qeverinë e Kosovës,Besnik Fahredin Hoti i shoqëruar nga Daniel Shure dhe MIchael Schmitt(Oda Ekonomike Amerikë-Izrael)si dhe përfaqësuesit e...

Katër imamët dhe Fuad Ramiqi shpallen të pafajshëm

Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli të pafajshëm katër imamët Bedri Robaj, Idriz Bilibani, Enes Goga dhe Mazllam Mazllami, si dhe Fuad Ramiqin.Kryetari i trupit...

Gjykata Speciale në Kosovë emëron Avokatin e Popullit, ja kush është?

Italiani Pietro Spera është emëruar Avokat i Popullit i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Spera u shpreh së është i...

Thyhen xhama në dy kisha ortodokse në Ferizaj

Janë thyer xhamat e dy kishave ortodokse që gjenden në Varosh dhe Talinoc të Muhaxherëve në territorin e Ferizajt. Lajmin e ka bërë të ditur...

Dy pjesëtarë serbë të FSK-së ndalohen nga autoritetet në Serbi

Autoritetet e sigurisë të Serbisë kanë ndalur dy pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga komuniteti serb, pas kalimit të pikës kufitare në...

Kosovarët që “bëhen serbë” vetëm për t’u pajisur me një vizë

Për shkak se qytetarët e Kosovës ende nuk mund të lëvizin pa viza në vendet e Bashkimit Evropian, shumë të rinj gjejnë rrugë të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!