6.1 C
Macedonia
E martë, Tetor 17, 2017

Arben Gashi i quan frikacakë ministrat e partisë së tij

Arben Gashi, deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka drejtuar akuza të rënda ndaj ministrave të LDK-së në koalicionin qeveritar me PDK-në. Ai...

Mustafa: Nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një konferencë për media, ka falënderuar qytetarët për protestë të qetë, por ka thënë se nuk do të...

Opozita kosovare protestë masive për rrëzimin e qeverisë (Video)

Në Kosovë ka filluar protesta e opozitës për rrëzim e Qeverisë Mustafa. Protestuesit po bëjnë thirrje për anulimin e marrëveshjeve të Asociacionit dhe demarkacionit...

LIVESTREAM: Protesta e Opozitës (Video)

Partitë opozitare, VV, AAK dhe Nisma, sot në 8-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga ora 14:00, kanë filluar protestën e radhës së tyre, ku...

Obama i uron Jahjagës Pavarësinë e Kosovës

Me rastin e 8 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, presidentja Atifete Jahjaga ka marrë urime nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack...

Çfarë po ndodhë në kufirin Kosovë-Serbi?

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Policia e Kosovës ua ka ndalur disa shqiptarëve të hyjnë në Kosovës në pikën doganore të Morinës. LVV-ja thotë se personat që...

Milaim Zeka pse nuk zbardh dëshmitë që i ka për “Monstra”

Gazetari Milaim Zeka edhe pse ka paralajmëruar dy javë më parë se ka dëshmi për rastin "Monstra", ai akoma nuk ka publikuar asgjë rreth...

Jakup Krasniqi kujton shpalljen e pavarësisë me këngën e Adrian Gaxhës (Foto)

Ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi përmes një postimi të tij në Facebook ka ripërsëritur fjalimin e tij në ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. “Konstatoj se...

Sekretari i Shtetit, John Kerry uron Kosovën

Sekretari amerikan, John Kerry ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë, duke përshëndetur përparimin që Kosova ka bërë drejt...

Ja si festohet Pavarësia

Tetë vjetori i pavarësisë do të shënohet me aktivitete të ndryshme, duke filluar nga parakalimi i kuadrateve të FSK-së dhe njësive të Policisë së...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!