22.9 C
Macedonia
E shtunë, Qershor 24, 2017

Kolegjin ISPE e vërshojnë studentët. Prijnë studimet Evropiane dhe ato të Sigurisë…

Arbnor Kelmendi  nga Peja është regjistruar në studimet Evropiane pranë Kolegjit ISPE. Ai tregon se përse e ka zgjedhur pikërisht këtë kolegj dhe pikërisht...

Opozita: Do të ketë përshkallëzim të situatës nëse s’tërhiqet nënshkrimi

Partitë opozitare në një konferencë për media pas ndërprerjes së seancës thanë se do të ketë përshkallëzim të situatës nëse nuk tërhiqet nënshkrimi nga...

Opozita sërish bllokon seancën, Veseli thërret shefat e Grupeve parlamentare

Opozita sërish ka bllokuar punimet e seancës së Kuvendit të Kosovës. Shefat e Grupeve parlamentare të pozitës pohuan se kjo gjendje nuk lejon vazhdimin...

Kongresistët amerikan: Kosova tashmë është një rrëfim i suksesit

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, u prit sot (01.10) në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Uashington. Ajo takoi në...

Hasani: Dikush po frikësohet nga Limaj

Anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bajram Hasani, ka thënë se i ashtuquajturi “Rasti MTPT”, po shfrytëzohet nga kundërshtarët politikë të Fatmir Limajt...

Djali i Thaçit paralajmëron: Babi president (Foto)

Paralajmërimet se presidenti i shtetit në vitin e ardhshëm do të jetë lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi u është bashkuar edhe...

Mimoza Kusari- Lila “zbulon” detaje: Njëri nga dy të porositurit për vrasjen time, edhe...

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila tha se është e bindur që vetëm puna e saj si kryetare i ka penguar dikujt ose...

Ish-Sekretarja Albright: Kosova, krenaria e karrierës time

Ish –Sekretarja Amerikane e Shtetit Madeleine Albright e cila ka qenë në krye të diplomacisë amerikane nga viti 1997 deri më 2001, gjatë një...

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje të re për diplomat

Kosova njoftoi të martën se kishte arritur një marrëveshje të re me Serbinë mbi njohjen e diplomave të lëshuara nga universitetet e njëra-tjetrës dhe...

Me piktura duan t’i ndihmojnë të verbëritë

Të rinjtë e Prishtinës sot në sheshin kryesor të qytetit kanë treguar më shumë rreth gjurmimeve arkeologjike, konzervimit dhe restaurimit, si dhe trashëgimisë kulturore. Ata...