30.1 C
Macedonia
E premte, Qershor 23, 2017

Selimi e quan Mustafën “qyqan”

Vazhdojnë sulmet e drejtuesëve dhe deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje në adresë të kryeministrit Mustafa. Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, i është drejtuar...

Gomari i Isa Mustafë bëhet lajm edhe në Serbi

Gjuha që ka përdorur Kryeministri Isa Mustafa në postimet e fundit dhe në paraqitjet televizive ka tërhequr vëmendjen e medieve të rajonit. Kështu Mustafa është...

Krasniqi: Kryeministri foli me gjuhën e “Bali Katravellës”

Ish kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka komentuar intervistën e mbrëmshme të kryeministrit Mustafa, teksa e ka cilësuar si gjuhë e “Bali Katravellës”, atë që Mustafa...

Ymeri e fton Mustafën në debat publik për “Zajdenicën”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka akuzuar kryeministrin Mustafa se nuk po e thotë të vërtetën e marrëveshjes për Asociacionin e Komunave me...

“Toniblerët” e rinj të Kosovës

Të dielën (nesër) në televizionin publik gjerman ARD emetohet emisioni dokumentar mbi fëmijët nga Kosova që bartin emrin e pazakontë, “Tonibler”. Bëhet fjalë për djemtë...

Ferizaj: Policia prangos shantazhuesin nga Maqedonia

Policia rajonale e Ferizajt ka prangosur një të ri, shtetas i Republikës së Maqedonisë, nën dyshimin se me qëllim përfitimi pasuror ka kryer veprën...

Mustafa: Duhet t’i kërkoj falje gomarit që e krahasova me Kurtin

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa gjatë një interviste që është duke dhënë për Radio Televizionin e Kosovës, thotë se nuk do të ketë pajtim...

Kurti: Me “Zajednicën” te dera, e ke luftën te dera

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se nuk është prekur nga krahasimi me gomarin që ia bëri kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa,...

Beqiri: Unë do të reagoja edhe më ashpër se Mustafa

Sekretari organizativ i LDK-së, Ismet Beqiri ka folur për statusin e kryeministrit në Facebook ku e quan gomar, Albin Kurtin. Ai e ja arsyetuar kryeministrin...

Gjuriç: Të pajtohemi me shqiptarët

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka deklaruar se pas nënshkrimit të marrëveshjeve në Bruksel, ka ardhur momenti që...