21.8 C
Macedonia
E martë, Korrik 25, 2017

Vritet kosovari në Suedi

Të dielën mbrëma në Helsingborg të Suedisë është vrarë një i ri shqiptar nga Kosova. Burime të Klan Kosovës bëjnë të ditur se ai është...

VV: Qytetarë nga të gjitha subjektet politike po nënshkruajnë peticionin

Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në Facebook kanë njoftuar se petecioni kundër “Zajednicës” dhe demarkacionit me Malin e Zi" është duke vazhduar edhe në...

Veteranët kroat, në Kosovë për t’i nderuar ish bashkëluftëtarët e tyre

Një grup i veteranëve nga Kroacia gjatë ditës së nesërme do të vizitojnë Rahovecin dhe Gravbovcin e Pejës. Këta veteranë kanë ardhur për të nderuar...

Kerry: SHBA do të ndihmojë në pranimin e Kosovës në UNESCO

Kryediplomati amerikan, John Kerry, i ka shkruar zv/kryeministrit Hashim Thaçi, duke e ka lavdëruar qasjen e Kosovës për anëtarësi në UNESCO dhe duke kundërshtuar...

Flet zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë që u suspendua për kushtëzim të femrave

Zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë, Ardian Bajraktari, i cili u bë pothuajse kryelajmi i ditës pasi nëpër media u shpërnda lajmi se ai kishte...

Kushtëzuesi i femrave në Ministrinë e Drejtësisë, ishte “jaran” i Hajredin Kuçit, Hashim Thaçit

Ardian Bajraktari, zyrtar i lartë në Ministrinë e Drejtësisë, i cili kushtëzoi një femër që doracakun për provimin e Jurispodencës t’ia jap vetëm nëse...

Qeveria: Kërcënimet e Haradinajt nuk janë argumente

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar ndaj deklaratës së Ramush Haradinaj, lidhur me Marrëveshjen për vijën kufitare në mes...

Njerëzit e Kosovës që ushtrojnë profesionin më të çuditshëm: Dhampirë që mbysin lugatë

Shkrimi flet për familjen Kadrijaj - për njerëzit që ushtrojnë profesionin më të çuditshëm, të vrasësve të shpirtrave të këqij. Në shtëpinë e Kadrijajve të...

Tollovi e madhe para qeverisë së Kosovës, alivanoset një veteran

Një ish luftëtar i UÇK-së, i cili ka gëzuar statusin e veteranit dhe kishte dalë sot për të aplikuar për pensionin, është alivanosur përderisa...

Skandali i zyrtarit të MD-së që i kushtëzon femrat (Dokument)

Ministria e Hajredin Kuçit e ka për detyrë që doracakët për përgatitjen e jurispodencës t’i shpërndajë falas për të gjithë ata që janë rrugës...