21.3 C
Macedonia
E enjte, Korrik 27, 2017

Ja momenti kur Haradinaj e quan Mehën “peder” (VIDEO)

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka shpërthyer sërish sot në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme. Ai e ka quajtur “peder”, kryetarin e Komisionit...

Strategjia “antixhihad” e Qeverisë së Kosovës

Disa imamë me prirje radikale, qoftë në Kosovë apo në rajonin e Ballkanit, kanë luajtur një rol në inkurajimin apo në mënyrë aktive rekrutimin...

Një i vrarë e tre të plagosur nga të shtënat në Prizren

Rreth orës 20:30 minuta, policia në Prizren ka pranuar një informacion i cili bënte me dije se tek rrethi i “Bazhderhanës” ka ndodhur një...

​Delegatët e Kaçanikut nuk u vërejten nga policia serbe 25 vite më parë, falë...

25 vjet më parë, 111 delegatë duhej të shkonin në Kaçanik për të shpallur Kushtetutën. Por 25 vjet më parë, Këshilli Organizativ përdori disa arsye...

Vritet një person në Prizren

Një ngjarje tjetër e rëndë tronditi në orët e mbrëmjes qytetin e Prizrenit. Nga shkëmbim me armë të zjarrit në mes të disa personash që...

Haliti: Hyseni të raportojë për rastin e Kumanovës

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka drejtuar kritika ndaj Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), konkretisht ministrit Skënder Hyseni për ngjarjen e...

Djali i Isa Mustafës sërish para gjykatës me akuzë për mashtrim

Besnik Mustafa, djali i kryeministrit Isa Mustafa, është paraqitur sot para Gjykatës Themelore të Ferizajt, dega në Kaçanik. Ai së bashku me 6 persona të...

Dy motra humbin jetën në një aksident në Kosovë

Një aksident i rënd trafiku ka ndodhur dje në mesditë në rrugën magjistrale Prizren-Suharekë, saktësisht në fshatin Lubizhdë, ku si pasojë kanë vdekur dy...

Arrestohet zyrtari i Qeverisë së Kosovës për ngacmim seksual në Japoni

Autoritetet japoneze kanë arrestuar Ramadan Sejdiun, Drejtor në Njësinë për Politika dhe Monitorim të Ndërmarrjeve Publike në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik. Ai, është arrestuar për...

Qosja: Pushteti i Mustafës i ngjan atij të Millosheviqit e Sheshelit

Akademik Rexhep Qosja ka thënë se pajtimi për formimin e Gjykatës Speciale, Marrëveshja për krijimin e Bashkësisë së komunave serbe dhe marrëveshja për demarkacionin...