17.7 C
Macedonia
E mërkurë, Shtator 13, 2017

Svarqa: S’jam këtu për t’ia bërë qejfin shoqërisë civile

Qytetarët e Ferizajt, siç po duket, kot kanë pritur për ndryshime në kabinetin e kryetarit të komunës Muharrem Svarqa, për të cilat opinioni ferizajas...

Inskenohet fletëarresti për Isa Mustafën dhe djemtë e tij

Persona të paidentifikuar kanë filluar të shpërndajnë nëpër qytet një letër, në formë urdhërarresti, për kryeministrin e vendit Isa Mustafa dhe djemtë e tij Këta...

Gruaja rrah burrin në Vushtrri

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar femër, pasi që e njëjta pas një fjalosje ka sulmuar fizikisht bashkëshortin. Rasti ka ndodhur në Rrugën...

Shpend Ahmeti thotë boll ma!

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas marrëveshjes së arritur dje në Bruksel për krijimin e Asociacionit të Komunave Serbe. Ai...

Konjufca: Tradhti kombëtare, u fuqizua ndarja e Kosovës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi, dje kanë nënshkruar një dokument, i cili sipas tij, fuqizon...

Mustafa: Vetëvendosje janë fashistë, kriminelë dhe kmerrë të kuq me yll në ballë

Kryeministri Isa Mustafa, ka reaguar ashpër sot në mëngjes ndaj aksionit të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët dje ishin nisur drejtë shtëpisë së...

Ja marrëveshja për Asociacionin

Komisioni Evropian ka publikuar marrëveshjen bazë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë. Për të mos e huqur përkthimin, duke lënë mundësi interpretimi...

Mos rrej more Esat Pashë Toptani i Brojës

Kimete Berisha/Tash që Serbia zyrtarisht ta mori Veriun, tash të çojnë çetnikët e Millosheviqit edhe në burg. Kosova zyrtarisht u nda, sot! Prej sotit serbët e...

Nait Hasani kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të jashtëzakonshme

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka reaguar ashpër pas arritjes së marrëveshjeve në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Bile ai në një postim në facebook...

Gjuriq: Serbia e mundi Kosovën 5:0

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë pohoi pas arritjes së marrëveshjeve, që fitorja e Serbisë është bindëse. “Kur flasim në zhargon sportiv...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!