Thursday, January 18, 2018

Fisnik Ismajli flet për ngjyrat e ‘Newborn’-it (Video)

Ngjyrosja e monumentit “Newborn” edhe sivjet do ta ketë një tematikë. Por, krejt çka ka zbuluar në këtë fazë autori i kësaj vepre tipografike,...

Haliti: Nënshkrimet për Thaçin i mbledhim shpejt

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh anëtari i Kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit mund...
video

Ja çka thotë ambasadori i Kosovës për keqtrajtimin e Grupit të Kumanovës

https://www.youtube.com/watch?v=a-Cl5LClqlw Të akuzuarit në rastin “Lagjja e Trimave” u keqtrajtuan nga policët të cilët i kanë shoqëruar ata deri në gjykatë. Kështu ka deklaruar avokati...

Pacolli i zhgënjyer me Kosovën 8 vite pas Pavarësisë

Lideri i partisë AKR është jashtëzakonisht i zhgënjyer me Kosovën, 8 vite pas pavarësisë. Në një shkrim të postuar në profilin e tij në...

Mustafa: Askush s’mund ta kufizojnë kremtimin e pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa për shënimin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ka thënë se Kosova sot nuk është bërë ende vendi...

Haradinaj: Thaçi President, vetëm sa e thellon krizën

Haradinaj, që është kreu i njërës nga tri partitë opozitare në vend, tha në forumin “Fol Hapur”, të organizuar nga Lëvizja ‘Fol’, se kandidati...

Shpallet i pafajshëm gazetari Milaim Zeka

Gazetari Milaim Zeka është shpallur i pafajshëm për akuzën zbulim i fshehtësisë zyrtare dhe tentim i pengimit të provuarit në proces gjyqësor sepse nuk...
video

100 vjeçarja që e ndjek politikën, Thaçi nuk bën për President! (Video)

Është hera e parë që po e pret tortën e ditëlindjes, e këtë po e bënë pikërisht në ditën kur e mbushi një shekull...

KMDLNJ: Të hetohet rasti i dëmtimit të veturës së Adriatik Kelmendit!

Persona të panjohur deri më tani, më datën 11 shkurt 2016 e dëmtuan veturën e gazetarit të Grupit “Koha”, Adriatik Kelmendi duke ia shqyer...

Vazhdon përplasja Gecaj-Krasniqi

Ka vazhduar edhe sot polemika mes zv/ministrit të Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj me zëdhënësin e Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi. Derisa paradite Krasniqi e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!