3.8 C
Macedonia
E martë, Nëntor 21, 2017

Mesiq: Milloshevici më tha se shqiptarët dëgjojnë vetëm kur i godet hundëve

Ish presidenti kroat Stipe Mesiq, ka rrëfyer gjithë kronologjinë e ngjarjeve politike që nga presidenca e tij e deri vonë në Kroaci. Në emisionin “Pa...

Hahn kërkon ndaljen e retorikës së ashpër

Komisioneri për Zgjerim, Johhanes Hahn, thotë se Kosova dhe Serbia duhet të ndalin retorikën e ashpër ndaj njëra-tjetrës. Sipas tij, retorika e ashpër nuk ndihmon...

Zvicër: Policia plumb në stomak kosovarit

Chessel/Vaud: Njësitet speciale të policisë zvicerane janë ftuar në kampingun “Chessel, pasi tre persona me origjinë nga Kosova ishin revoltuar kundër padronit të tyre. Me...

Aktakuzë për krime lufte kundër Xhemshit Krasniqit

Prokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë për Xhemshit Krasniqin për krime lufte të dyshuara, të kryera në Kukës. Krasniqi akuzohet...

BE vlerëson se shumica e kërkesave për liberalizim të vizave janë plotësuar

Përfaqësuesi i zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, në prezantimin e të gjeturave në Raportin e Progresit për Kosovën, ka folur edhe...

Reagon Pacolli: Serbët i kuptoj, po diplomatët e pijetoreve të Prishtinës ç’kanë?

Nga Behgjet Pacolli Çka kanë të përbashkët disa çajagji të trullosur të Prishtinës me disa serbë të dehur të Beogradit? Siç është bërë e ditur, unë...

Gjermania kishte informacione se drejt saj po vinin “300 mijë refugjatë nga Kosova”

Qeveria Federale e Gjermanisë ka qenë me kohë e njoftuar lidhur me fluksin e pritshëm të refugjatëve nga Ballkani po edhe të atyre nga...

Mashtruesit multimilionësh në SHBA, biznes në Kosovë

Koha Ditore shkruan sot për ndjekjen penale që Shtetet e Bashkuara po i bëjnë një biznesmeni kosovar. Imer Shahini akuzohet për mashtrime financiare në New...

Pas dështimit në UNESCO, Hashim Thaçi kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

Dështimi i Kosovës në UNESCO ka shkaktuar edhe përçarjet e para në koalicionin qeverisës. Lideri i partisë më të madhe në vend. zoti Hashim Thaçi,...

Vuçiq: Për Maqedoninë dhe Malin e Zi, Kosova më e rëndësishme se Serbia

Konferenca e Përgjithshme e UNESCO-s ditën e djeshme refuzoi pranimin e Kosovës në këtë organizatë. Megjithëse votuan shumica e vendeve anëtare të këtij organi,...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!