Thursday, January 18, 2018

Delawie: Kosova me nivel të lartë të korrupsionit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, zyrtarë të institucioneve të Kosovës, atyre ndërkombëtare, por edhe përfaqësues nga shoqëria civile kanë bërë thirrje për...

LB kërkon dialog të mirëfilltë ndërshqiptar

Lëvizja për Bashkim (LB), përmes një deklarate për media kërkoi sot një dialog të mirëfilltë ndërshqiptar. "Kriza politike në Kosovë as nuk është e papritur,...

Selia e Gjykatës Speciale në Holandë

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Holandës kanë arritur marrëveshjen për selinë e Gjykatës Speciale për Krime lufte. Lajmin e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës,...

Qosja e quan analfabet kryetarin e Akademisë së Shkencave

Akademik Rexhep Qosja vazhdon të kritikoi udhëheqjen e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës. Akademiku Qosja në një shkrim të tij dërguar mediave ka...

Grabovci: Jam i bindur se opozita nuk dëshiron zgjedhje

Nënkryetari i PDK-së, Adem Grabovci ka thënë se për të dalë nga situata aktuale duhet vullnet i dyanshëm politik. Ai e ka fajësuar opozitën se...

Bilal Sherifi i NISMA-s: Kosova, o drejt zgjedhjeve o drejt referendumit

Nga Blendi Gashi Sekretari i partisë NISMA për Kosovën, Bilal Sherifi, thotë se opozita e bashkuar, të gjitha energjitë e saj i ka të përqendruara...

Naser Bujupi: Donika është helmuar në burg

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, është helmuar me ushqim në Burgun e Lipjanit, ku është duke i vuajtur ditët e caktuara të paraburgimit. Kështu...

Rexhep Qosja kundër kreut të Akademisë së Shkencave dhe kreut të Kuvendit

Akademiku Rexhep Qosja ka reaguar ndaj takimit të sotëm të kryeparlamentarit Kadri Veseli me kryetarin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Hivzi...

Qeveria e Kosovës e dënon incidentin e ndodhur në Gorazhdec

Qeveria e Republikës së Kosovës dënon incidentet që kanë ndodhur së fundi në fshatin Gorazhdec. Sipas një komunikate, Qeveria e Kosovës, i konsideron të papranueshme...

Paraburgim për Albulena Haxhiun

Gjykatësi i procedurës paraprake në Gjykatën Themelore të Prishtinës i ka caktuar Albulena Haxhiut masën 30 ditëshe të paraburgimit. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!