3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Rexhep Selimi ka një selam për kryeministrin Mustafa

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka një selam për kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Selimi në një prononcim për RTV Dukagjinin ka thënë se...

Mediat malazeze ironizojnë me tokën e falur nga Kosova

Edhe në Podgoricë temë debati në media është përcaktimi i vijës kufitare midis Kosovës dhe Malit të Zi. Disa media përveç kritikave dhe komentimit të...

Xhavit Haliti kthehet në kohë…

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti në llogarinë e tij në Facebook ka kthyer kohën mbrapa duke postuar disa fotografi me aktivistët e...

VV tregon se si ndodhi përleshja me thika

Lëvizja Vetëvendosje, ka shpejguar rrjedhën e incidentit të sontëm tek selia e këtij subjekti politik, duke dmenatuar një version të publikuar nga një portal. “Njëri...

Kushtetuesja e hedhë poshtë ankesën e opozitës për Gjykatën Speciale

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të papranueshme kërkesën e opozitës sa i përket kërkesës së opozitës lidhur me procedurën e ndryshimeve kushtetuese për themelimin...

Selimi: Qytetarët do ta bëjnë të pavlefshëm nënshkrimin e Mustafës

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Isa Mustafa, i cili ka thënë se ata që nuk janë të...

Haradinaj: Protestat, pas peticionit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdon të këmbëngulë se dy marrëveshjet e fundit të Qeverisë, njëra me Serbinë dhe tjetra...

Kush i tha Ahmet Krasniqit se do ta vrisnin atë dhe shokët e tij...

Nga arkiva e Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës: Darka e fundit e Ahmet Krasniqit Ministri Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani dhe Sali Çekaj ia...

Vetëvendosje: 41,105 nënshkrime në peticionin e opozitës

Lëvizja Vetëvendosje thotë se peticionin e opozitës kundër “Zajednicës” dhe Demarkacionit me Malin e Zi, deri tani e kanë nënshkruar 41 mijë e 105...

Vuçiq pranon se me Bidenin folën edhe për vëllezërit Bytyqi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq gjatë vizitës në Washington ku takoi zyrtarë të lartë amerikanë, në mesin e tyre edhe zëvendëspresidentin dhe Sekretarin e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!