Thursday, January 18, 2018

AP: MSA-ja, historike për Kosovën, hap rrugë drejt anëtarësimit në BE

Nënshkrimi i Marrëveshjes për Stabilizim Asociim (MSA) midis Kosovës dhe BE-së ka marrë edhe  vëmendjen e mediave të huaja. “Associated Press” shkruan se Kosova po...

Veseli: Organet e sigurisë të japin përgjegjësi për futjen e drogës, alkoolit, gazit e...

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mbajë seancë të rregullt plenare më 2 nëntor. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë ka...

Kosova nënshkroi MSA-në me BE

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, njëherësh zëvendës presidente...

Albin Kurti i pergjigjet Blushit: Politika nuk eshte aritmetike

Albin Kurti sqaroi ne emisionin Dritare nga Rudina Xhunga, arsyet e gazit ne parlament dhe mundesine e rendimit te situates, ne vazhdim. “Gazi lotsjellës...

Kosova nënshkruan sot MSA-në me Bashkimin Evropian

Kosova do të nënshkruajë sot në Strasburg Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Evropian. Nënshkrimi i këtij dokumenti shënon edhe vendosjen e parë të marrëdhënieve...

Ahmeti: Një ministër ka bërë kontratë me ndërmarrjen banesore në moshën 14 vjeçare (Video)

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, në emisionin "Puls" të KTV-së, foli për shumë gjëra: menaxhimin e Komunës, ndërmarrjeve publike e deri tek...

Thaçi: Dy parti opozitare më thërrasin në telefon për të hyrë në Qeveri (Video)

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar në Zona B të Klan Kosovës se dy parti...

Aktivisti i PDK-së kërcënon me jetë deputetin e VV-së!

Aktivisti i Partisës Demokratike të Kosovës, Armend Mehmeti ka kërcënuar me vdekje deputetin kosovar të Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismajli. Ai përmes rrjetit social në Facebook...
video

VV-ja me raport 19 faqesh për situatën në Kosovë (Video)

Në një raport prej 19 faqesh, Lëvizja Vetëvendosje përmblodhi te gjitha zhvillimet politike në Kosovë pas zgjedhjeve te 8 qershorit te 2014. Boiken Abazi, i...

Një Kuran dhe një palë tespih, dhuratë për Ramush Haradinajn

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me kryetarin e degës së Gjilanit, Rexhep Kadriu, nënkryetarin e AAK-së, Ahmet Isufi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!