3.8 C
Macedonia
E martë, Nëntor 21, 2017

Pacolli: Mustafa nuk ka lidhje me qeverisje

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Bexhet Pacolli, ka kritikuar ashpër Qeverinë aktuale, duke i akuzuar ata se po shkatërrojnë pasurinë e shtetit, nga...

Komandanti i KFOR-it e quan Kosovën vend të pa perspektivë

Këtë vlerësim ai e ka bërë teksa ka folur për vendet nga të cilat organizatat terroriste mund të rekrutojnë ndjekësit e tyre. Figliuolo ka...

Jacobson: Dështimin e Speciales e duan disa individë që mund të akuzohen

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mund të akuzoheshin, të vihen para...

Surroi: Në Maqedoni nevojiten politikanë të rinj shqiptarë që kanë lexuar më shumë se...

Publicisti i mirënjohur Veton Surroi ka deklaruar se shqiptarët në Maqedoni duhet të krijojnë liderë të rinj dhe të përgjegjshëm që siç tha ai...

Rektori i UP-së kërkon sqarime profesorit që “vodhi” Doktoraturën (VIDEO)

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu, është vënë në punë menjëherë pas publikimit të storjes për punimin e doktoratës të profesorit të Ekonomikut,...
video

Katër anëtarët e familjes Çikaqi që nuk kanë as një ditë shkollë, shkak kushtet...

Familja Çikaqi nga Komuna e Prizrenit përbëhet nga 4 anëtarë, 2 vajzat dhe prindërit e tyre. Vjollca dhe Besmirja janë lindur e rritur në...

Digjet një veturë në magjistralen Prishtinë-Pejë (FOTO)

Një veturë është djegur sot në magjistralen Prishtinë-Pejë. Klan Kosova sjell fotografitë e aksidentit.

“Më shumë studentë nga Lugina dhe Kumanova në Gjilan”

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot Universitetin Publik “Kadri Zeka”, ku është pritur nga rektori Naim Syla. Kryetari Haziri dhe rektori...

Kosova me numër rekord azilkërkuesish në vendet e BE-së

Bashkimi Evropian ka publikuar të dhënat e fundit për azilkërkuesit nëpër shtetet evropiane dhe kosovarët prijnë me kërkesa për azil. Në gjashtë muajt e parë...

Bullgarët të interesuar për investime në Kosovë

Një delegacion i biznesve nga Bullgaria, kanë vizituar Zyrën e Komunitetit të Biznesit-Kuvendi i Kosovës, ku janë pritur nga kryesuesi Agim Shahini, nga i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!