Friday, January 19, 2018

Publikohen emrat e të akuzuarëve për korrupsion në shëndetësi

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur të hënën aktakuzë kundër tetë personave, prej tyre: një ish-sekretar permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, një drejtor i...

Ja kush janë pjesë e kryesisë së re të LDK-së

Haki Rugova, Lutfi Haziri si dhe Agim Veliu janë tre nënkryetarët e LDK-së të cilët kanë marrë besimin e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm...

Shtohet prania e policisë në veri të Mitrovicës, shkak rreziku nga sulmet terroriste

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Tanjug, se në veri të vendit është shtuar prania e pjesëtarëve të policisë së Kosovës, sidomos në lagjet...
video

Gashi: EULEX-in e ka mbajtur “jarania” me vendorët

EULEX erdhi në Kosovë në vitin 2008 me misionin për të gjykuar të ashtuquajturit ‘peshqit e mëdhenj’. Deri më tani ky mision ka zgjidhur...

Dosja e Tahir Zemaj, 200 faqe dosje kundër UÇK-së

Zëdhënës i Prokurorisë për krime lufte të Serbisë, Bruno Vekaric ka bërë deklarata bombastike në një televizion të Beogradit. Sipas tij, Komandanti i FARK’ut,...

Aksident i rëndë në magjistralen Kaçanik- Hani i Elezit (Foto)

Në mes të Hanit të Elezit dhe Kaçanikut ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacione raporton Indeksonline. Një veturë e tipit Pezho dhe një Pasat...

Ish-ministri akuzon Spitalin Amerikan se po vret pacient

sh ministri i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Ismet Mulaj, ka hedhur akuza kundrejt ‘Spitalit Amerikan’ në Prishtinë për mungesë profesionalizmi dhe papërgjegjësi totale....

OKB-ja (nuk) mund të themelojë Gjykatën Speciale për Kosovën

Themelimi i Gjykatës Speciale nga ana e Këshillit të Sigurimit në Kombet e Bashkuara, nëse në Kosovë dështon, është vënë në dyshim nga ish-shefi...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Gjilan, 8 të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, konkretisht në Kishnicë. Si pasoj e saj lëndime trupore kanë pësuar dy vozitësit dhe  gjashtë pasagjerët...

Diplomacia nën kthetrat e SHIK-ut e PDK-së

Sipas analistëve, përfaqësuesit diplomatikë të Kosovës jo vetëm që dështuan t'ia përmirësojnë imazhin vendit në arenën ndërkombëtare, mirëpo disa diplomatë me veprimet e tyre...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!