Zhduket fëmija 12 vjeç Benjamin Berisha nga Shkupi, familja kërkon ndihmë

Një djalosh 12-vjeçar me emrin Benjamin Berisha, nga Ilindeni është larguar nga shtëpia në drejtim të paditur. Familja  e tij kërkon ndihmën tuaj. Kush...

Rrahje e përgjakshme në Dibër, një person me lëndime të rënda dërgohet në Shkup

Sot herët në mëngjes rreth orës 02.50, në Dibër në rrugën “8 Shtatori” ka ndodhur një përleshje fizike mes dy grupeve të rinjsh. G.E(20)...

Hetime për ish-funksionarë të tjerë në Maqedoni, ja kush jep alarmin

Drejtori i Policisë Financiare, Arafat Muaremi, ka paralajmëruar raste të reja lidhur me projektin “Shkupi 2014”, në të cilat ish funksionarët e lartë janë...

Ministri i Zaevit: S’ka opsion tjetër…

Qytetarët të përkrahin referendumin. Ai patjetër të votohet për shkak se Maqedonia nuk ka opsion tjetër për prosperitet dhe ardhmëri të ndritshme. Këtë e...

Menduh Thaçi në Bogovinë, Bërvenicë dhe Zhelinë: Ja qëllimi PDSH-së

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot ka zhvilluar takim me strukturat e degës së Bogovinës, Bërvenicës dhe Zhelinës, ku kanë qenë prezent kryesitë e...

Mickoski porosi Zaevit: Nuk puthet stilolapsi…

Kryetari i OBRM-PDUKM-së në marshin protestues iu drejtua Kryeministri të Republikës së Maqedonisë dhe tha se stiloapsi nuk puthet, puthet vetëm emri i vendit...

Mustafa: Nëse Ali Ahmeti nuk e ndërpret këtë skenar të rrezikshëm, do të ketë...

Pa Censurë Pa Censurë Mustafa: Nëse Pronari Adil Mustafa: Edhe sote perplasje ne Tetove te spitali shendeti skenare i rrezikshem i perkrah nga netoka e bdi...

ZHDUKET NJË DJALOSH 12-VJEÇAR NGA SHKUPI

Një djalosh 12-vjeçar nga Shkupi dje rreth orës 12 është zhdukur nga shtëpia familjare dhe është nisur në drejtim të panjohur. Siç njoftojnë nga MPB-ja,...

VMRO: Sot në Kavadar populli do i thotë jo qeverisë jopopullore

VMRO-DPMNE-ja reaguan për festat nëpër Maqedoni duke thënë se LSDM-ja dhe Zoran Zaevi e mbrojnë kriminalitetin, kurse çmimin për këtë e paguajnë qytetarët të...

Sistematizimi i administratorëve, Maqedonia larg përmbushjes së kërkesave të BE-së

Megjithëse ambicioze, Qeveria e Maqedonisë duhej t’i kishte sistematizuar 958 administratorët, por të njëjtit ende janë duke i nënshkruar kontratat për punë, kurse ka...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!