Maqedoni

Maqedoni

Përfundimisht BESA i bashkangjitet VMRO-së në opozitë

Pas takimit me liderin e BDI-së, Ali Ahmetin dhe LR-PDSH-së, Ziadin Selën,  Zoran Zaev sonte pritet të takohet me Bilall Kasamin e Lëvizjes BESA....

Ahmeti: Ja cilat janë prioritetet e qeverisë së re

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim është takuar sot në Ambasadën e SHBA-ve në Shkup me Ambasadorin Amerikan në Maqedoni, Xhes Bejli. Ahmeti dhe Ambasadori...

Video/AHMETI DHE SELA MYSAFIRË TE ZAEVIT, QEVERIA E RE ÇËSHTJE ORËSH

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dhe ai i LR PDSH-së, Ziadin Sela, po zhvillojnë takim me të parin e LSDM-se, Zoran Zaev. Krerët e...

Ky është Goran Zhivaljeviq, spiuni serb që u fut në Parlament (FOTO)

Gazeta KOHA ka arritur të identifikojë oficerin e Agjencisë Informative për Siguri (BIA), Goran Zhivaljeviq, i cili natën e 27 prillit, ishte futur brenda...

Qeveria e re, Ja cfarë thotë Ziadin Sela

Kryetari i LR PDSH, sapo ka përfunduar një takim të rëndësishëm me Ambasadorin e Italisë në Shkup Z Ferdinando Feroci më të cilin kanë...

Zbulohet ‘bombashi’ i së enjtes së përgjakshme

Policia e Maqedonisë ka zbuluar perosnin që vendosi bombënnë hapërsirat e Parlamentit në mbrëmjen e  27 prillit, njofton agjencia e lajmeve INA. Bëhet fjalë për...

EKSKLUZIVE/Muhamed Zekiri do të zgjedhet njeriu i dytë i LSDM-së?

Kongresi i 220-të i rregullt i LSDM-së, i cili do të mbahet të shtunën në Shkup, pritet të hyjë në histori, sepse sipas informatave...

Deputeti i LSDM-së ju uron muajin e Ramazanit

Muhamed Zekiri Urime muaji i shenjte i Ramazanit, muaji i meshires, sakrifices dhe begatise !!! Uroj qe ne kete muaj te mbreteroje paqja, perkushtimi ndaj Zotit...

Rama i boton veprat e Arbën Xhaferit

Gati “Arbën Xhaferi – Vepra”, të botuar në 5 vëllime me mbi 2000 faqe ese dhe analiza brilante të Arbën Xhaferi mbi çështjen kombëtare,...

MPJ asnjë masë konkrete kundër Zhivaljeviqit (Video)

Në njoftimin që MPJ u ka drejtuar mediave, pas takimit me ambasadoren serbe Dushanka Divjak-Tomiq, thuhet se është shprehur vetëm pakënaqësi, ndërsa në të...