Maqedoni

Maqedoni

Verhofstadt: Kush po e çon në rrezik Maqedoninë

Eurodeputeti belg, Guy Verhofstadt, dikur kryeministër i Belgjikës, anëtarë i Grupit liberal në Parlamentin Evropian, ka deklaruar sot se e ardhmja e Maqedonisë është...

Ky do të jetë kryeparlamentari shqiptar i Maqedonisë (FOTO)

Për herë të parë në Maqedoni, kryetari i Kuvendit do të jetë shqiptar, i cili do të dalë nga radhët e BDI-së. Kështu informoi...

Gruevski ka plan për bllokimin e Parlamentit

Pavarësisht arritjes së marrëveshjes që kryetari i Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime të jetë nga radhët e VMRO DPMNE-së, analistët Naser Zyberi dhe Temellko...

Shilegov: Ja LSDM si veproi ndaj Platformës së partive shqiptare

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov e quajti të palogjikshme kërkesën për të hedhur LSDM platformën e përbashkët të partive shqiptare, duke thënë se nuk...

Sot vazhdon gjykimi për rastin e Almir Aliu

Sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore për rastin e Almir Aliut, e ndërprerë për shkak të mungesës së ekspertizës neuropsikiatrike për të akuzuarin Boban Iliç....

VMRO-DPMNE i kundërpërgjigjet Bejtës për uniformat e policisë

VMRO-ja përgënjeshton Nevzat Bejtën, lidhur me deklaratën e tij dhënën në emisionin “Rruga drejt..”, me çrast tha se dygjuhësia në uniformat e policisë ishte...

Bilall Kasami tregon se pse në zyrën e Lëvizjes BESA nuk gjendet famuri maqedonas...

CIVIL Media: Si e vlerësoni gjendjen momentale në vend? Vallë ka dalje nga kriza dhe cilat janë propozimet tuaja për këtë? Kasami: Vërtetë që Maqedonia...

Bejta godet protestuesit maqedonas

Nënkryetari i BDI-së, Nevzat Bejta në emisionin e tv Alsat-it tha se nuk e kupton pse po protestojnë maqedonasit, pasi sipas Bejtës protestuesit beson...

Parlamenti Evropian i çon selam Ivanovit dhe Gruevskit (VIDEO)

Eurodeputeti slloven dhe raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgl shumë hapur flet për vizitën e fundit të përfaqësuesve evropianë në Maqedoni dhe...

Sela dhe Ahmeti heqin dorë nga këto kerkesa (VIDEO)

Pas kryetarit të BDI-së, ALi Ahmeti së fundmi edhe ai i LR-PDSH-së, Ziadin Sela ka shkelur zotimet e tij se nuk lëviz asnjë shkronjë...