28 C
Macedonia
E martë, Shtator 26, 2017

“Unë jam i pafajshëm”(Video)

Pesë raste për të cilat PSP ka ankimuar vendimet për paraburgim u shqyrtuan në Gjykatën e Apelit. Zyrtari i lartë i BDI-së, Ejup Alimi...

Lëvizja BESA në Zhelinë zyrtarizon kandidatin në Zhelinë

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e...

Adnan Azizi:Ali Ahmeti ‘fantazer’

Adnan Azizi “Herën e parë kur e dëgjova deklaratën e Ali Ahmetit se: “Unë kam prish perandori – e kam prish Jugosllavine”, – mendova se...

Sulmohen dhe rrahën katër nxënës në Shkup

Sot pasdite rreth orës 13, katër adoleshentë, nxënës në vitin e tretë në shkollën e mesme “Dimitar Vllahov” janë sulmuar nga një grup i...

Koxias vjen për vizitë në Shkup

Ministri i Punë të Jashtme të Greqisë, Nikos Koxias, më 31 gusht do të vijë për vizitë në Shkup, njofton Portalb.mk. Vizita e Koxiasit në...

Turbo-seancë e Qeverisë së Maqedonisë – vendime për 51 pika

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e 23-të ka diskutuar dhe ka marrë vendime për gjithsej 51 pika në rend dite, kumtoi sot...

PlusInfo: Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së u ka dhënë dritë jeshile “Tigrave”

“Nga burime të sigurisë marrim vesh se me urdhër të veçantë të tre funksionarëve të lartë të VMRO-DPMNE-së është dhënë dritë jeshile që njësitet...

Në Gostivar u hap një universitet i ri privat

Në Gostivar sot u hap solemnisht universiteti privat i njohur si Universiteti Ndërkombëtar “Vizion”. Në këtë ceremoni mori pjesë edhe kryetari i komunës së Gostivarit,...

Zaev tregon datën e zgjedhjeve

Lideri i opozitës maqedonase LSDM-së, Zoran Zaev deklaroi se Marrëveshja e Përzhinos mund që të riafirmohet dhe se deri në tetor mund që të...

Filloi euforia në Gostivar: Bilall Kasami e Fadil Zendeli takime të përbashkëta në zyrat...

Krerët e dy partive politike që janë në koalicion parazgjedhor, Bilall Kasami nga Lëvizja Besa dhe Fadil Zendeli nga RDK sonte kanë vizituar zyrat...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!