Nesër në ClickPlus rrëfehet kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami (VIDEO)

Nesër në emisionin debativ Click plus pritet që të rrëfehet kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami lidhur me shkarkimin e tij, thyerjen e dyerve...

Kasami ‘kacafytet’ me rusët

Deklaratat provokuese të Ambasadorit rus ne Maqedoni janë edhe një deshmi se diplomacia ruse përdor retorike kërcënuese ndaj gjitha shteteve që janë të orientuara...

Vesel Memedi me RDK-në hyn në Çair, porosi politikanëve tjerë/FOTO

Rilindja Demokratike Kombëtare ka zgjedhur kryetarin e degës në Çair, juristin Suad Ibrahimi. Ai tha se momenti i themelimit të RDK-së në Çair paraqet moment...

Akademiku maqedonas: Duhet të formohet një ushtri me përkthyes shqiptarë!

Akademiku Mitko Maxhunkov në një emision të televizionit Alfa ka folur në lidhje për ligjin për gjuhë, që sipas tij po dalin probleme të...

Shpëtohet një grua në ujërat e Vardarit në qendër të Shkupit (foto)

Nga ujërat e Vardarit, në qendrën e Shkupit, dy persona para pak kohësh arritën të shpëtojnë një grua të re. Gjatë tentimit për shpëtimin...

Ligji për zyrtarizimin e shqipes lajm edhe në mediat botërore

Deputetët e Maqedonisë kanë kaluar ligjin ditën e sotme që bën gjuhën shqipe si gjuhë të dytë zyrtare, ndërkohë që shumica parlamentare ka votuar...

Shtrenjtohet nafta në Maqedoni, ja çmimet e reja

Nga mesnata e sotme do të shtrenjtohen derivatet e naftës në Maqedoni. Eurosuper BS-95 do të kushtoj 70 denarë për litër, kurse Eurosuper BS-98 do...

Taravari: Buxheti i ri i Komunës së Gostivarit do të shkaktojë largime nga puna

Kryetari i Gostivarit Arben Taravari paralajmëron se Buxheti komunal i cili sot u votua me mbështetjen e shumicës në Këshill do të shkaktojë largime...

Zgjedhja e kryetarit të Odës së Avokatëve në Maqedoni, anashkalohen avokatët shqiptarë/VIDEO

Pa përfaqësim të mjaftueshëm të avokatëve shqiptarë janë zgjedhur organet udhëheqëse dhe kryetari Odës së Avokatëve. Avokati Agron Halimi thotë se ai dhe pjesa...

Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin me një fjalë popullore shqiptare, ja çka i thotë!

Nikolla Gruevski, Gordana Jankuloska dhe Gjoko Popovski, të akuzuar në rastin “Tanku”, nuk e pranuan fajin në sallën e gjykatës. Në fjalët e tyre...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!