6.1 C
Macedonia
E martë, Tetor 17, 2017

Galdini – Zaev: Shqiptarët duhet ta shpallin Gruevskin persona “non – grata”

Kryetari i LDE - Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini u prit ne Seline e LSDM ne Shkup, ne nje takim zyrtar...

“Magjar Telekom” dhe 7,5 milionë dollarët, çka po zihet?!

Në Maqedoni dje ka nisur procesi gjyqësor për krimin e organizuar me Telekomin e Maqedonisë apo siç njihet rasti “Magjar Telekom”. Dosja e këtij...

Spasov: Vrasjet që nisën në Maqedoni po ma çojnë mallin e vrasjeve në Bullgari

Profesori universitar, Gjorgji Spasov, i cili një kohë ishte edhe ambasador në Sofje, vlerëson se Maqedonia po futet në gjendjen në të cilën dikur...

АSHMAA: Sitel, Alfa, Kanal5, Kanal5 Plus dhe TV Nova nuk i respektojnë parimet për...

Agjencia për shërbime mediatike audio dhe audio vizuale, e publikoi raportin e parë nga mbikëqyrja e përfaqësimit mediatik pas shpalljes së Zgjedhjeve të parakohshme...

Ish-pjestarët e UÇK-së paralajmërojnë grevë urie në burgjet e Maqedonisë

Ish-pjesëtarët e UÇK-së që po vuajnë nëpër burgjet e Maqedonisë janë pjesë e nismës për t’u futur në grevë urie, nëse presidenti Gjorgje Ivanov...

Banesa e Kosta Krpaç është kontrolluar me kërkesë të PSP-së

Nga Gjykata Themelore Shkupi 1 informuan se në fillimin e muajit prill të vitit 2016 nga ana e Gjykatësit me procedurë paraprake për krimin...

Spasovski: Në listën zgjedhore janë shtuar 5000 persona

Në vend që të kemi pastrim të listës zgjedhore, kemi 5.000 persona të shtuar në listën zgjedhore. Kështu tha ministri i brendshëm Oliver Spasovski,...

FOTO: Delegacion i Kuvendit parlamentarë i Këshillit të Evropës u bllokuan në ashensor të...

Delegacion i Kuvendit parlamentarë i Këshillit të Evropës (KPKE), i cili dy ditët e fundit në Shkup ka bërë vlerësimin për atmosferën parazgjedhore për...

Ahmeti: Nënat shqiptare në momente të rëndësishme kanë rrezikuar më shumë se burrat

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sonte forumin e Gruas  në Gostivar u shpreh se nëna shqiptare në momente të rëndësishme ka qenë...

Aksident i rëndë në rrugën Mavrovë – Dibër, tre të lënduar (FOTO)

Një aksidenti i rëndë ka ndodhur në rrugën Mavrovë – Dibër, ku nga përplasja e dy makinave janë lënduar rëndë tre veta. Makinat janë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!