22.7 C
Macedonia
E enjte, Shtator 21, 2017

Banorët e fshatit Moranë jetojnë në kushte “mesjetare” (VIDEO)

Rrugë të paasfaltuara, mungesë të kanalizimit, ambulancë që nuk punon, transport i përkohshëm. Këto janë vetëm disa nga problemet me të cilat çdo ditë...

Kadri Veseli nesër në Saraj, në vendosjen e shtatores së Isa Boletinit

Nesër në Saraj të Shkupit do të qëndroj Kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli. Kryepralamentari Veseli në Shkup vjen me ftesë të Këshillit Organizativ për vendosjen...

Kush ka më shumë fansa, Ermira Mehmeti apo Artan Grubi? (Foto)

Edhe pse kryetari i BDI-së Ali Ahmeti u përcaktua që afër veti ta mbajë më tepër Artan Grubin, se sa Ermira Mehmetin, megjithatë deputetja...

Kryeministri Dimitirev takon KSHZ-në

Kryeministri i Qeveris tekniketë Maqedonisë, Emil Dimitriev, sot ka takuar Komisionin Shtetëror Zgjedhor (KSHZ), ku temë bisede ka qenë organizimi i zgjedhjeve, njofton Telegrafi. Dimitriev...

LSDM: Janeva dëshiron të fillojë me rastin “Monstra”, VMRO dhe BDI po e bllokojnë

LSDM-ja opozitare ka kritikuar ashpër ndryshimet e Ligjit për shërbimin e Prokurorisë publike, duke e vlerësuar si tentim të partnerëve të koalicionit qeveritarë VMRO-DPMNE...

Zaev takohet me Ostrenin, shtohen aktivitetet opozitare

Janë intenstifikuar aktivitetet e përbashkëta opozitare. Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot është takuar me liderin e Unitetit, Gëzim Ostreni, në restorantin “Pelister” në Shkup. Partia...

Ali Ahmeti: Me kobure si Isa Boletini çlirohet dhe realizohet aspirata kombëtare

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahemti në zbulimin e shtatores së Isa Boletinit në Mitrovicë në 100 vjetorin e flamurit shqiptar është ...

Janeva kontrollon funksionimin e komunës Manastir e jo vetëm pohimet nga “bomba”

Prokuroria speciale publike i ka ndërmarrë të gjitha lëndët e hapura lidhur me punën e komunës Manastir dhe të kryetarit Vladimir Taleski, që më...

Ja skenari i VMRO dhe BDI për shpërbërjen e Parlamentit, cilët deputetë votuan (DOKUMENTE)

Para katër ditësh u shpërbë Kuvendi i Maqedonisë. Për herë të parë në historinë e politikbërjes në vendin tonë, vendimi për shpërbërje mbanë datën...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!