Monday, January 15, 2018

DW: BE vendos sanksione për disa politikanë nga Maqedonia!

Në Bruksel seriozisht po mendohet për vendosjen e sanksioneve ndaj për disa politikanë kryesorë në Maqedoni, kanë konfirmuar për Dojçe Vele burime nga Bashkimi...

Kocijançiq: Dështimi i Vjenës, pasoja serioze për Maqedoninë

Zëdhënësja e KE, Maja Kocijançiq sot për Telma ka konfirmuar që takimi në Vjenë me liderët politik të Maqedonisë është anuluar. Kocijançiç ka shprehur keqardhje...

Policia serbe ka gjetur te Bozhinovski 2.000 “bomba” për BDI-në dhe 500 për VMRO-në?!

Arkivat e policisë serbe prej sot do të jenë më të pasura për 2.000 incizime me biseda të funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim...

Janakieski: Ndërtesa e Canoskit është rrënuar në mënyrë të ligjshme

Lidhur me pyetjen e gazetarëve nëse PDU mund të ndryshojë në telefon, Ministri Mile Janakieski u përgjigj se nga PDU dhe PPU në Gazi...

Cilët ministra të rinj të BDI-së kanë kërkuar sekretaresha të bukura në punë?

Ministrat e rinj të BDI-së pasi kanë marrë postet e tyre kanë kërkuar edhe sekretaresha të bukura. Siç mëson portali TetoovaSot disa nga ministrat...

Lëvizja Uniteti po protestës së nesërme:”Shqiptarët bashkë për të drejtat e tyre, për dinjitet”

Lëvizja Uniteti, bashkim vullnetar i shoqatave joqeveritare shqiptare, intelektualëve të pavarur dhe aktivistëve tjerë të shoqërisë civile, i jep përkrahje të plotë dhe pakushtëzuar...

Zyrtare: Anulohet takimi i Vjenës

Një zëdhënës i Bashkimit Evropian ka deklaruar për Reuters se anulohet takimi i planifikuar i liderëve të katër partive politike nënshkruese të Marrëveshjes së...

Si u rrënua objekti 8 katësh i shqiptarit në Gostivar, Gruevski urdhëroi rrënimin me...

https://www.youtube.com/watch?v=vL5EcwBhqxE Pak muaj pasi që ishte rrënuar objekti gjigant “Kosmos” në Shkup, ish-kryeministri Nikolla Gruevski në bisedën telefonike me ish-ministrin e Transportit Mile Janakievski thotë...

Canoski porosi Gruevskit: A do ta paguash ti apo me Milen dëmin prej 68...

Biznesmeni strugan Fijat Canoski përmes rrjetit facebook i ka shkruar porosi ish-kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski dhe ish-ministrit Mile Janakievski se ata...

Mediat proqeveritare paralajmërojnë dështimin e takimit të Vjenës?!

Sipas disa mediave, kryesisht ato proqeveritare duke u thirrur në burime partiake kanë shkruar se po dështon takimi i nesërm në Vjenë. Sipas portalit Republika,...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!