6.7 C
Macedonia
E shtunë, Nëntor 18, 2017

Ndërron jetë ish ushtari i UÇK-së (Foto)

Ka ndërruar jetë ish ushtari i UÇK-së, Fatmir Memet Begu. Lajmin e kanë bë të ditur përmes rrejeteve sociale miq dhe ish bashkëluftëtarë të...

Bejli: Ecologu është partner amerikan në shumë vende të botës

Sot në Tetovë, Drejtues i Bordit Këshilldhënës në kompaninë Ecolog International, Lazim Destani , priti për vizitë Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Edhe një dështim i BDI-së, nuk do të ndërtohet autostrada Shkup-Bllacë

Projekti për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë, do të jetë gati nga qershori i vitit tjetër, ndërkohë që ende nuk ka një studim fizibiliteti për...

Mosfunksionimi i Marrëveshjes së Përzhinos mund t’i shtyjë zgjedhjet

Lehtësuesi Piter Vanhojte po tenton t’i motivojë partitë, por opinion është i vetëdijshëm se Marrëveshja e Përzhinos e ka humbur dinamikën dhe se partitë...
video

Merale Ferati e shtangë deputeten VMRO-së: “Je nga Tetova, mësoje shqipen” (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=z3kfy0QcxAI Deputetja e VMRO-DPMNE-së   Svetllana Karapetrova, ka ofenduar rëndë tetovarët. Sipas Karapetrovës fajtore për ajrin e ndotur nuk është “Jugohromi”, por shprehia e qytetarëve të...

Platforma për zgjidhjen e problemit të ndotjes në Pollog

P L A T F O R M Ë PËR MBROJTJEN E AMBIENTIT JETËSOR DHE ZGJIDHJEN E PROBLEMIT TË NDOTJES ME MATERIE HELMUESE NË RAJONIN...

Blerjet e vogla – çmime të shtrenjta për Muzeun e VMRO-së

Meri Jordanovska dhe Aleksandar Dimitrievski Prizma Ministria e Kulturës për Muzeun e VMRO-së ka porositur aspiratorë, frigoriferë, lavatriçe enësh, monitorë, guaca tualeti dhe pajisje audio...

BDI nuk çan kokën për ndotjen, promovon projekte infrastrukturore?!

Në kohën kur gjithë shqiptarët janë alarmuar nga ndotja masive në Pollog e gjetiu, partia shqiptare akoma nuk ka dalur me ndonjë reagim. Përfaqësues...

UNITETI: Të mos lejojmë paaftësia dhe korrupsioni të na vrasë

Partia “UNITETI” reagon ashpër ndaj paaftësisë së Qeverisë aktuale për të siguruar ajër të pastër për qytetarët. Kjo paaftësi e udhëheqësve të institucioneve, e...
video

BESA: Pse Ali Ahmeti po heshtë për ndotjen në Tetovë?

Lëvizja BESA me shqetësim të thellë po e ndjek gjendjen aktuale në qytetin e Tetovës. Në të vërtetë ky qytet tashmë po shkon drejt...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!