20.4 C
Macedonia
E hënë, Shtator 25, 2017

Ali Ahmeti nuk erdhi as sot në Kumanovë

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ishte sot i pranishëm në homazhet kushtuar atdhetarit Bajrush Xhemajli, në dy vjetorin e ndarjes fizike të tij...

Kumanovë: SHVL-UÇK homazhe pranë varrit të atdhetarit Bajrush Xhemalji

Shoqata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare  njofton se sot, në varrezat e Kumanovës, u mbajtën homazhe kushtuar Bajrush Xhemajli në dy...

Taravari: Gruevskin e urren bota, e duan Ahmeti e Thaçi

Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së Arben Taravari thotë se nëse liderët shqiptarë dorëhqien, atëherë Gruevski bie. Ai vazhdon edhe më tutje duke thënë se...

BDI mes dekriminalizimit dhe shpartallimit

Tronditjet e fundit në partinë shqiptare në Qeverinë e Maqedonisë, Bashkimin Demokratik për Integrim, nuk janë farsë dhe loja të brendshme si ato që...

Arrestohen katër kumanovar për shit-blereje të drogës

SPB Kumanovë më urdhër të Prokurorit ka arrestuar personat I.M 29 vjeçar, D.P 21 vjeçar, T.I 31 vjeçar dhe R.M 19 vjeçar të gjithë...

Plani i Junkerit parashikon Fronteks në kufirin e Maqedonisë me Greqinë

Të gjithë shefat e shteteve dhe të qeverive të BE-së plus Maqedonia dhe Serbia dakodohen me planin e 16 pikave të kryetarit të Komisionit...

Lexuesit: “BDI edhe me pare s’mund të gjejë analistë, shpik fantom shkrues?!”

Kohëve të fundit mund të gjesh shumë opinione të shkruara gjithandej medieve shqiptare, por i has o pa fotografi të vërtata, o shpeshherë me...

Menduh Thaçi me shokë në Malësinë e Tetovës

Një fotografi e zyrtarëve të lartë të PDSH-së të udhëhequr nga kryetari Menduh Thaçi është publikuar sot nga deputeti i kësaj partie Orhan Ibrahimi. Ibrahimi...

Identifikohen viktima dhe të aksidentuarit e aksidentit në Strugë

Në aksidentin e rëndë që ka ndodhur në orët e mbrëmjes së djeshme, në afërsi të Strugës, ku si pasojë një person e ka...
video

Georgievski: Maqedonia njollë e zezë e Ballkanit

Me zhvillimet e fundit Maqedonia u bë njollë e zezë në Ballkan, deklaroi lideri i partisë VMRO-popullore, Lubço Georgievski – në emisionin “10 minuta”...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!