13 C
Macedonia
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Vetëm 2 shqiptarë pranohen në konkursin për 52 inspektorë policorë

Vetëm një ose dy shqiptarë, janw pranuar në konkursin e MPB-së për 52 inspektorë policorë, njoftojnë për gazeten "Lajm", disa prej kandidatëve shqiptarë, që...

Katër partitë firmosin marrëveshjen për zgjedhjen e gjithë ekipit të Prokurores Speciale

Katër partitë negociatore VMRO-DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH mbrëmë kanë firmosur një letër, përmes së cilës kërkohet që Këshilli i Prokurorëve Publik të miratojë...

Protestë për ndryshim të ligjit për energjetikë

Lëvizja qytetare  për ndryshim dhe plotësim të ligjit për energjetikë edhe sot protestoi para Komisionit Regullator. Pas miratimit të peticionit nga ana e Kuvendit pritet...

LSDM: Ndalimi me pistoletë, skandal i radhës i Mijallkovit

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë ndalimin e ish shefit të DSK-së në aeroportin e Beogradit e cilëson si një skandal të radhës pas një...

Mijallkovit i merret pistoleta në aeroportin e Beogradit

Për incidentin e djeshëm të ndalimit të Sasho Mijallkovit në Aeroportin e Beogradit, të cilin e publikuan mediat e Serbisë, deklarohet ish-shefi i sherbimit sekret...
video

Maqedonia po zvarritë vendkalimin Bellanoc- Stançiq, Kosova në pritje

Edhe pse ishte premtuar që pika e re mes Maqedonisë dhe Kosovës, të hapet para dy vitesh, kjo nuk ka ndodhur. Pala kosovare ka...

Ohër, avokati grushton kolegun e tij në gjyq

Gjatë një seance gjyqësore në Gjykatën Themelore në Ohër, pas një zënke verbale ndërmjet dy avokatëve mbrojtës të palëve në proces, sipas policisë, ata...

Fokus: Mijallkov arrestohet me pistoletë në aeroportin e Beogradit?

Ish drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov dje është arrestuar në aeroportin e Beogradit pas aterimit të aeroplanit të “Air Serbia” që ka fluturuar nga...

Shoqata e veteranëve të UÇK-së – Qeverisë së Maqedonisë: Mos na provokoni!

Kryesia e SHVL UÇK është krenare me luftën e drejtë dhe trimërinë që e treguan djemat e saj në vitin 2001. Mburremi me çdo...

Tetovë: Kryeshefi dhe zëvendësi i departamentit të policisë zgjidhen të parkatësisë maqedone!

Për zëvendëskryeshef është emëruar zëvendësi i deritansihëm Nebojsha Radevski, ndërsa ndihmës kryeshefi i departamentit të policisë së Tetovës, Mile Kitanovski. Kryeshefi ri i departamentit për...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!