3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Trajanov çka thotë për “Magjar Telekomin” dhe dyshimet për Ahmetin dhe Xhaferrin

Ish-ministri i brendshëm dhe deputeti aktual Pavle Trajanov insiston që të zhvillohen hetime për skandalin korruptiv me “Magjar Telekom” ku dyshohen për korrupsion dhe...

Nga 10 euro rriten në 25 euro biletat e trenit për emigrantët

Nga 10 euro në 25 euro janë shtrenjtuar biletat e trenave nga Hekurudhat e Maqedonisë. Kjo rritje e çmimeve është bërë për emigrantët për...

Kasami: BESA bashkëpunon me secilin subjekt politik që e pranon vizionin tonë

Në  mënyrë  që  të  largojmë  çdo dilemë  rreth cilësisë  dhe rolit të  tij në  parti, se do të  mbajnë  kongresin e partisë  apo jo,...

Lëvizja BESA: Të mos bëhen kalkulime politike me rastin ‘Monstra’

"Një nga kushtet themelore për normalizimin e Maqedonisë, e cila duhet fuqishëm të diskutohet në këtë krizë të thellë politike dhe që duhet të...

Mashtrimet e qeverisë Gruevski- Ahmeti për uljen e papunësisë në Maqedoni!?

Qeveria e Maqedonisë pretendon se me politikat e saj ka arritur ta ulë numrin e të papunëve në Maqedoni. Madje sipas statistikave zyrtare në...

Erdhi nga diaspora dhe hapi spitalin në Tetovë, përfundoi me obstruksione dhe shantazhe politike

A është ky spital viktimë e pushtetit dhe i individëve të korruptuar ose krim të organizuar në interes të dikujt? Më ftesë të Bashkimit...

Dështojnë negociatat ‘maratonike’ për Prokurorin Special

Ka përfunduar pa marrëveshje mbrëmë vonë takimi i grupit të punës për prokurorin special. Bisedimet që zgjaten deri në orën 2 të mëngjesit, nuk...

Mijallkov shfrytëzon makinat e MPB-së, në kundërshtim me ligjin (FOTO)

Ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov, që njihet si familjari i ngushtë i kryeministrit Nikola Gruevski akoma vazhdon të shfrytëzojë shërbimet e Ministrisë...

Normalizohet gjendja e 20 vjeçares nga Shkupi që preu venat para syve të të...

Një vajzë 20 vjeçare nga Shkupi duke i dëshmuar dashurinë ndaj një djaloshi nga Probishtipi i ka shkaktuar plagë vetes me një shishe xhami,...

Grup huliganësh sulmon shqiptarët, policia akoma s’e di se kush janë!!

Një grup të rinjsh maqedonas kohëve të fundit në disa raste kanë sulmuar të qytetarë shqiptarë, kryesisht të rinj. Sipas gazetës “Lajm” bëhet fjalë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!