20.9 C
Macedonia
E hënë, Korrik 17, 2017

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot...

“Qeveria do t’ua kthejë qytetarëve paratë që në dreka e darka luksoze i harxhoi...

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetërorë të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski. Sipas tij, qytetarët gjatë...

Helmohen turistët në një hotel në Strugë

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se dje rreth orës 9:35 në Stacionin policor të Strugës, nga Qendra Mjekësore e Strugës u paraqit se...

Taravari edhe të dielën punon, shikoni çka ka bërë sot në mëngjes (FOTO)

Arben Taravari Qendra Spitalore “Nënë Tereza” sot është marrë në duart e kujdesit, duke iu nënshtruar një Aksioni Imediat që do të shtrojë rrugët e...

Ku ka shkuar kreu i veteranëve të UÇK-së?! (FOTO)

Kryetari i Organizatës së  Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Besim Hoda pas aktiviteteve të bujshme me këtë shoqatë dhe pjesëmarrjes në debatet televizive ka...

Me këtë lloj pistolete ka gjuajtur mbrëmë tetovari

Mbrëmë disa minuta pas mesnate ndodhi një incident i pargjakshëm me armë zjarri në një lokal në Tetovë, si pasojë mbeti i plagosur një...

Strugë, shkulen palmat e “vyshkura” qeveritare

Në qytetin e Strugës ka filluar grumbullimi i palmave të thara qeveritare që nuk arritën t’u bëjnë ballë kushteve të motit. 90% prej tyre...

Kris marrëveshja e parë mes Besës dhe LR-PDSH, ja për cilën komunë?!

- Qytetarët shqiptarë në zgjedhjet e 11 dhjetorit të vitit të kaluar shprehën pakënaqësinë e tyre ndaj partive shqiptare dhe si shkak i kësaj...

Taravari në ceremoninë e puçit turk, Zaev dhe ministrat e BDI nuk ishin (VIDEO)

Kryeministri Zoran Zaev edhe pas pritjeve nuk ishte pjesë e ceremonisë së shënimit të 15 korrikut të puçit turk, që u mbajt në Shkup,...

CIVIL kundër shënimit të përvjetorit të puçit që ndodhi vitin e kaluar në Turqi

Organizata joqeveritare CIVIL në Shkup ka reaguar ashpër kundër shënimit të 15 korrikut në Maqedoni, duke kundërshtuar pushtetin aktual të Erdogan. Ja komunikata e plotë: Shkelja...