0.8 C
Macedonia
E premte, Nëntor 24, 2017

Operacioni “Celula”, arrestohet sot edhe një i dyshuar

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni ka arrestuar edhe një të dyshuar në aksionin “Celula" në të cilin janë arrestuar dhe identifikuar persona...

23 vjeçari nga Dollogozhda e Strugës akuzohet për sulm ndaj policit

Një 23 vjeçar nga Dollogozhda e Strugës akuzohet nga Stacioni policor i Strugës për sulm dhe goditje të një pjesëtari të policisë. Ngjarja ka ndodhur...

55 vetëvrasje për gjashtë muaj në Maqedoni

Vetëvrasja është bërë një fenomen shqetësues në Republikën e Maqedonisë. Për këtë Telegrafi ka kontaktuar Ministrinë e Punëve të Brendshme për të treguar statistikat...

“Godet” Hazbi Lika: Ali Ahmetit u distancua nga idealet e 2001-shit

BDI nuk funksionon ashtu siç duhet, distancohet nga principet themelore për të cilat luftoi UCK-ja dhe të cilat u vendosën para formimit të partisë...

I`a mësyejnë Maqedonisë për shkak të çmimit të lirë të naftës

Diferenca e çmimeve të naftës dhe benzinës në shitje, mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, është gati 60 lekë. Kjo ka bërë, që drejtuesit e mjeteve...

Marku- BDI-së: Retorika juaj tregon sa të paarsimuar politikisht jeni

Njohësja e zhvillimeve politike në Maqedoni, Adelina Marku ka reaguar publikisht lidhur me reagimin fyes nga BDI-ja, gjegjësisht kabineti i liderit të kësaj partie...

Lika, Adili, Dehari pritet të thonë të vërtetën !?

Pas zërave për përçarje dhe pakënaqësi të thellë në BDI dhe apostrofimin e disa emrave që janë bartës të funksioneve të larta në këtë...

Ja si reagoi Ali Ahmeti për lëkundjet dhe përçarjet brenda BDI-së

“Nuk ka përçarje në BDI, u them shumë sinqerisht si miq dhe popull. Në BDI ka debate, ka transparencë, por përçarje në BDI nuk...

Ibrahimi i tregon BDI-së se ç’është infantiliteti dhe ia numëron dështimet

Ndaj komunikatës së BDI-së, ka reaguar edhe anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, duke thënë se “para se të filitet për infantilitetin,...

Tahiri: Marrëveshja e Ohrit ishte e mirë në letër, por dështoi në praktikë

Drejtori Ekzekutiv i Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri, theksoi se Marëveshja e Ohrit ka dështuar të përmbush synimet e veta! Në një postim...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!