3.8 C
Macedonia
E martë, Nëntor 21, 2017

Mijallkov po qëndron në ishullin grek Santorini

Ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov është parë në ishullin ekskluziv grek Santorini. Kjo është bërë e ditur nga portali maqedonas Libertas, ku siç...

“Selamet” e Lëvizjes BESA nga Tetova

Kryetari i Lëvizjes Bilall Kasami mbrëmë në një takim me përkrahësit dhe qytetarët e Tetovës theksoi se subjekti i tyre dhe njerëzit rreth tij...

Në Irak dhe Afganistan për të siguruar kafshatën e bukës

Rinia e qytetit të Kumanovës gjithnjë e më tepër po e braktisë vendin, si pasojë e kushteve të rënda ekonomike. Në numër i madh...

Ahmeti: Çdo pëllëmbë e tokave tona rënkon nga krimet e tmerrshme

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti përkujtoi sot 20 vjetorin e masakrës së Srebrenicës në Bosnjë, forcat serbe vranë mbi 8000 mijë civilë të pafajshëm. Në...

Çavkov sot nga Tabanoci: Do të hetohet në detaje shpërthimi në Kumanovë

Ministri i Punëve të Brendshme i Maqedonisë, Mitko Çavkov theksoi sot se do të ndërmerren hetime të detajuara lidhur me shpërthimin e sotëm në...

10 vjet nga vrasja e Nuri Mazarit – komandant Strugës, pse heshtet dhe...

Medai Shaholli/INA Sot po mbushen 10 vjet nga vrasja misterioze e Nuri Mazarit – komandantit të njohur të UÇK-së dhe pjesëmarrës i lufëtarve të...

Shkatërrohen tabelat rrugore me mbishkrimet në shqip në Strugë

Tabelat rrugore me mbishkrimin në gjuhën shqipe në hyrje të Strugës janë fshirë dhe dëmtuar, ndërsa një pjesë e shenjave në këtë rrugë rajonale...

Terror në një shtëpi në Çair të Shkupt, tmerrohen fëmijët

Një grup i rrëmbyesve të maskuar mbrëmë kanë ushtruar terror në një shtëpi në lagjen Çair të Shkupit. Rrëmbyesit e maskuar kanë hyrë në...

Nis hartimi i Platformës së përbashkët për shqiptarët në Maqedoni

Hartimi i Platformës së përbashkët ishte në fokusin e takimit të grpeve të punës së RDK-së dhe LR-PDSH-së që u realizua në selinë e...

Tërmet në Tetovë

Një tërmet ka përfshirë sot në orët e mëngjesit një pjesë të Maqedonisë. Epiqendra e këtij tërmeti ishte rajoni i Tetovës, konkretisht epiqendra ka qenë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!