Monday, January 22, 2018

Me këtë dokument kosovarët mund të udhëtojnë drejt Shkupit

Kryetar i Asamblesë së Sigurimeve, Rrahim Pacolli, nëpërmjet një postimi në Facebook ka publikuar Certifikatën e Sigurimit të Automjetit me të cilën kosovarët mund...

Piter Fejt do ta bëjë “operacion” Marrëveshjen e Ohrit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur në selinë e partisë në Tetovë mikun e vendit tonë z. Piter Fejt,...
video

Parodi, Gruevski me trup femre dërgohet në gjykim

Gjykimi i kryeministrit Nikolla Gruevski dhe turpërimit të tij para masës popullore është paraqitur në profilin e kanalit Youtube me emër: “Stranski Sluzbi”. Në këtë...

Dy vëllezër therren me thika në Kumanovë

Dy vëllezërit Sali dhe Bunjamin Latifi nga Kumanova janë rrahur mbrëmë brutalisht dhe janë therrë me thika nga një grup personash të panjohur në...

Ja gjendja para Qeverisë pas tërheqjes së kampit të opozitës (FOTO)

Bulevardi pranë Qeverisë sot është zbrazur dhe është hapur rruga, pas ndërprerjes së kampimit nga ana e opozitës maqedonase. Opozita ishte ngujuar para Qeverisë gati...

Lagja e Trimave as për Bajram nuk i mori paratë për rindërtim

Banorët e shtëpive të rrënuara në Lagjen e Trimave në Kumanovë edhe përkundër pritjeve dhe premtimeve nuk i pranuan para as sot po edhe...

Si ishte pritur Tito në vitin 1972 në Tetovë

Josip Broz Tito Presidenti i Republikës Socialiste Federative të Jugosllavisë ka vizituar qytetin e Tetovës gjatë vitit 1972 . Ai i viziton Muzeun Meorial,...

Mesazhet e urimit për Fitër Bajramin

Krerët shtetëror, krerët e bashkësive islame dhe përfaqësues të partive politike kanë uruar sot me mesazhet e tyre Fitër Bajramn. Myftiu i Kosovës Naim ef....
video

Gazetari i rrahur maqedonas kërkon mbrojtje nga ambasadorët evroperëndimor

Gazetari i rrahur maqedonas, Sashe Ivanovski – Politiko ka kërkuar sot mbrojtje nga ambasadorët e vendeve të BE-së në Shkup, pas rrahjes së tij...

Vetëvritet 64 vjeçari në Manastir

Një 64 vjeçar nga Manastiri është vetëvrarë sot në mëngjes duke rënë nga tarraca e shtëpisë së tij. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.00 të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!