3.8 C
Macedonia
E martë, Nëntor 21, 2017

Selmani: Qeveria zbaton cenzurë me propozim-ligjin për mediat

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) akuzon qeverinë se dëshiron të legjitimojë etikën gazetareske dhe me këtë sipas tij, të zbatojë cenzurë...

Tragjedi në Tetovë/ 25-vjeçari hidhet nga çatia e shtëpisë (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa çastesh në lagjen  Vardarska, afër xhamisë së Rinisë në Tetovë. Sipas informacioneve jozyrtare një 25 vjeçar i...

Zëvendëskryeministri Lika uroi 10-vjetorin e punës së ITSHKSH-së

Me rastin e shënimit të Ditës së Alfabetit të Gjuhës Shqipe dhe 10-vjetorin e themelimit të Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve...

Kërkohet dorëheqja e Vesel Memedit (FOTO)

“Kam përkrah publikisht Vesel Memedin me shpresë se ishte në anën e te drejtëve. Nuk besoja se hipokrizia politike mund të jetë kaq e ulët. Kaq...

91 për qind të bullgarëve nuk e njohin gjuhën maqedonase

Bullgarët kanë qëndrime pozitive ndaj Maqedonisë, 51 për qind e tyre konsiderojnë se maqedonasit janë të ngjashëm ose të njëjtë me bullgarët, kështu tregon...

Ivanov ja çfarë thotë për Ligjin e gjuhës shqipe

Sa i takon ligjit të gjuhëve, kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov për herë të parë u shpreh sot në opinion që kur ligji hyri...

Çfarë po ndodh me Gruevskin në gjykatë për ‘Shuplakat’

Lideri I VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski është paraqitur në gjykatën penale për rastin ‘Shuplakat’kundër ish kryetarit ë qytetit të Shkupit Andrej Zhernovski, përcjell Aktuale.mk. I akuzuari...

Zaevi pas takimit me Han, shkon në Serbi, çka do të flas për Kosovën

Delegacion i qeverisë së Maqedonisë nën udhëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev sot pasdite udhëtojnë për vizitë zyrtare në Serbi. Në përbërje të saj është edhe...

Ibrahimi në krye të partisë së turqve në Maqedoni

Në Kongresin e tretë të rregullt, i cili u mbajt në Shkup, Enes Ibrahim është zgjedhur kryetari i ri i Partisë së Lëvizjes së...

Lëvizja BESA mban Kongres në shkurt të 2018

Në trevjetorin e themelimit të Lëvizjes BESA, në kohën kur kanë përfunduar edhe zgjedhjet lokale dhe janë kaluar dy ciklet të ndryshme zgjedhore, Lëvizja...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!