Maqedoni

Maqedoni

Njohja e diplomave, studentët turq në Maqedoni janë të shokuar (Video)

Studentët nga Turqia që studiojnë në Maqedoni janë të shokuar pas vendimit të Ankarasë për të shfuqizuar marrëveshjen mes dy vendeve, për njohjen e...

Dacic godet Gruevskin: Ju po na ofendoni kur e quani Kosovën Republikë

Eskalon retorika e serbëve ndaj Maqedonisë, kështu duke shtyrë edhe ministrin e jashtëm serb, Ivica Dacic, që të thotë se “nuk është ofendim që...

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e inaugurimit të tij si president i Shteteve të Bashkuara...

Arrestohet afrikani me pasaportë falso në aeroportin e Shkupit

Dje në orën 13:30 në aeroportin “Aleksandri i Madh” në Shkup, për shkak të përforimit të dokumenteve italiane të falsifikuara është ndaluar A.B (24)...

Gruevski nuk heq dorë nga formimi i Qeverisë së re me Ahmetin

VMRO-DPMNE-ja nuk heq dorë nga negociatat me BDI-në për formimin e qeverisë së re, pavarësisht se zyrtarisht thonë se nuk lëshojnë pe nga qëndrimet...

Kush pagoi në Maqedoni 500 mijë dollarë për të shlyer videot skandaloze nga youtube?

Qarqe të pushtetit në Maqedoni kanë angazhuar një agjenci amerikane të marketingut për të shlyer dhe për ti treguar si të produkte të vjedhura...

Bejta prap kandidon për kryetar të komunës së Gostivarit

Kryesia e degës së Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Gostivar, unanimisht dhe me aklamacion nominoi për kandidat të mundshëm për kryetar Komune në...

Gruevski për Ahmetin: Në fillim kishim mosbesim por tani jemi stabilizuar, kemi bërë shumë...

Kryetari i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski i pyetur se cilat janë raportet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti në intervistën për Gazetën Express ka thënë...

Sulm në stacion policor, pëson një polic maqedonas

Mbrëmë, ora 02,30 pas mesnate personi A.T. (26) gjatë arrestimit nga ana e policisë, ka sulmuar fizikisht një polic, duke e goditur me grushte...

Çartet Bejta: S’ja kam frikën askujt. Do të flasë (Video)

Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion nuk tregon në mënyrë specifike se për çfarë keqpërdorimi dyshon tek kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat...