Deskoska: Sopotasit do të dëmshpërblehen, pushteti ekzekutiv largë duart nga gjyqësori

Ministrja e Drejtësisë e Republikës së Maqedonisë, Renata Deskoska në një intervistë ekskluzive për Agjencin e Lajmeve Zhurnal, ka folur se deri ku është...

Bisedë telefonike Zaev-Cipras

Pas dorëheqjes së Nikos Kacias nga posti i ministrit të Punëve të Jashtme të Greqisë,kryeministri i Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras,...

Fillon vaksinimi dhe sterilizimi i qenve endacak në Gostivar

Në Komunën Gostivarit filloi vaksinimi dhe sterilizimi i qenve endacak. Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”...

Dimitrov: Me Kocias kemi arritur atë që konsiderohej e pamundur

“Të udhëhequr nga kryeministrat Aleksis Tsipras dhe Zoran Zaev, me ministrin e Punëve të Jashtme Kocijas kishte muaj intensiv të komunikimit, u bëmë miq...

Zekiri: Edhe VMRO-DPMNE nuk premtoi se do të amnistojë për vitin 2001, por amnistoi

Deputeti Muhamed Zekiri nga LSDM-ja në emisionin e mbrëmshëm Top Tema në televizionin “Telma” tha se deputetët e kanë marrë legjitimitetin e qytetarëve që...

Mickoski: Marrëveshja e Prespës ka vdekur

Në kohën që Parlamenti i Maqedonisë ka hyrë në ditën e tretë të debatit për të aprovuar apo jo marrëveshjen për ndryshimin e emrit,...

Seanca të reja për lëndën “Titanik” dhe “Titanik 3”

Në Gjykatën penale për sot janë caktuar seanca të reja për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike “Titanik” dhe “Titanik 3”.Seanca për lëndën “Titanik” duhet...

Zgjedhje të parakohshme, ja datat që janë në lojë?!

Maqedonia sipas të gjitha gjasave do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që maxhoranca aktuale e ka të vështirë të sigurojë votat...

Kuvendi sot pushon, nesër vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë sot nuk do të diskutojë për ndryshimet kushtetuese që janë pjesë e Marrëveshjes së Prespës. Por seanca është lënë për nesër...

Mehmedi porosi Zaevit: Do të dalësh mbi ligjin për të falur huliganë!

Nënkyetari i ASH-së, Remzi Mehmedi në debatin në Click Plus në TV 21 ka shprehur qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit në Maqedoni,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!