28 C
Macedonia
E martë, Shtator 26, 2017

NATO-ja stërvitje me anije e avionë: Të mbrojmë Evropën nga raketat e Kim Jong-un!

Një stërvitje e re ushtarake që përfshin mijëra trupa, anije dhe avionë luftarakë është duke u mbajtur në Skoci për të praktikuar rrëzimin e...

Porto Riko mes miliarda USD borxhe dhe katastrofës natyrore

Miliona njerëz në Porto Riko vazhdojnë të jenë pa energji elektrike pas uraganit Maria, siç tregon një imazh i ri i realizuar nga një...

Emailet private, Shtëpia e Bardhë nën trysni

Një komision i kongresit i kërkoi Shtëpisë së Bardhë të ofrojë detajet për çdo punonjës të saj që ka përdorur emailet private për çështje...

Skandal në Belgjikë, në Universitete po qarkullon një reklamë që fton femrat të bëhen...

“Sugar Daddy” tashmë është një term i njohur për prostitucionin online. Bëhet fjalë për meshkuj në moshë të madhe të cilët kanë shumë para,...

Paqartësi për rishqyrtimin e “Monstrës” dhe “Brodecit”

Këshilli Qeveritar për Reforma në Gjyqësor ende nuk ka përgjigje konkrete nëse do të ketë revizion të rasteve gjyqësore të cilësuara si politikisht të...

BDI: BESA shërbehet me goditje të ulëta për ta fshehur koalicionimin e vet me...

"Për ta larguar vëmendjen e çairasëve nga koalicionimi i fshehtë me VMRO-në, Besa në stilin e saj të njohur, shpif gënjeshtra për kandidatin e...

Shilegov me koncept të ri për zhvillimin e qytetit të Shkupit (Video)

Koncepti i ri për zhvillimin e qytetit dhe komuanve për rreth, do të bazohet në projekte serioze infrastrukturore, të cilat do të përmirësojnë jetesën...

VMRO: LSDM i frikësohet humbjes, prandaj e ka aktivizuar PSP-në

VMRO-DPMNE ka reaguar pas përcaktimit të masës së paraburgimit për kryetarin e Komunës së Liqenasit, Edmond Temellko. Ata thonë se frika e LSDM-së nga...

Besnik Ajdini nga Kumanova: Nuk ka asnjë dëshmi për ndonjë krim të bërë

Seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës ka vazhduar me fjalën përfundimtare të të akuzuarve dhe palës mbrojtëse. I akuzuari Nexhebedin Lika para trupit gjyqësor...

Xhemaili: Kemi ekip të shkëlqyer, të gatshëm të drejtojmë Komunën e Bogovinës

Bogovina është e gatshme si asnjëherë më parë për të bërë ndryshimin e madh në Komunë. Aleanca për shqiptarët në këto zgjedhje është e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!