22.5 C
Macedonia
E hënë, Korrik 17, 2017

​Zaevi harron rastin Monstra, reagojnë familjarët: I keqpërdore shqiptarët!

Rastin Monstra e përdori vetëm për fushatë. Deklaroi disa herë se njerëz të pafajshëm vuajnë burgun për këtë rast, por asnëherë nuk publikoi përgjimet. Kështu...

Tetovarja duke punuar në oborr, qëllohet me armë zjarri nga plumbi “qorr”

Në Qendrën Klinike në Tetovë dje është pranuar një person i plagosur me një plagë me armë zjarri nga një plumb qor në shpatullën...

Janë identifukuar dhunuesit e maskuar në Kuvendin e Maqedonisë

Burime brenda policisë maqedonase për Tv Telma të Shkupit kanë thënë se pjesa më e madhe e personave të maskuar në ngjarjet e dhunshme...

Gjendet i vdekur kërçovari që ishte zhdukur që nga marsi, kufoma në fazë të...

Dje rreth orës 13 e 10 minuta në stacionin policor Oslemej, 43- vjeçari A.O nga fshati Padalishtë i Kërçovës ka denoncuar se në zonën...

Tetovari me makinë doli jashtë rruge, përfundon me plagë të rënda në emergjencë

Dje në rrugën rajonale Tetovë-Pirok, në fshatin Bogovinë, ka ndodhur një aksident në të cilin një automjet pasagjerësh “Opel Astra” me targa të Tetovës,...

Nëna e dy fëmijëve, pas 14 vjetësh vendos ta lërë drogën

Për një femër që abuzon me substanca narkotike, nuk ka asnjë periudhë të lehtë dhe çdo fazë e jetës e asaj kohe, është shumë...

Rama ua ndalon ministrave që të bëjnë pushime jashtë Shqipërisë

Kryeministri shqiptar Edi Rama u ka ndaluar ministrave të kabintetit të tij që të bëjnë pushime jashtë Shqipërisë. Kështu ka bërë të ditur Rama përmes...

Hyri në det për të ndihmuar kushërirën, kjo është 27-vjeçarja që u mbyt dje...

Një tragjedi e vërtetë ndodhi ditën e djeshme në Zvërnec të Vlorës, ku tre të rinj u mbytën pasi u morën nga dallgët. Viktimat janë Xhoana Cani, 25 vjeçe...

“Tradhtarëve do t’u pritet koka…”

Presidenti Recep Tayyip Erdogan është zotuar për t’ia prerë kokën tradhtarëve, në një fjalim emocional të mbajtur përpara mijëra personave, në përvjetorin e parë...

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot...