19.2 C
Macedonia
E martë, Shtator 19, 2017

Maqedoni: Pesë vetë u dënuan me burg për pjesëmarrje në IS

Një gjykatë në Maqedoni i ka dënuar pesë militantë deri në katër vjet burg për pjesëmarrje në grupin ekstremist, Shteti Islamik (I), dhe për...

Ja si po përgaditet plani për kthimin e Gruevskit si kryeministër ?!

VMRO-DPMNE bashkë me BDI po përgadisin planin për rikthimin e Nikolla Gruevskit në postin e kryeministrit. Ky lajm po qarkullon në koluaret partiake të...

Edhe Holanda me emisar special për krizën në Maqedoni

Drejtori Gjeneral për Bashkëpunim Evropian, Robert de Groot, i cili mban titullin e zëvendës Ministrit, do të qëndrojë për vizitë sot dhe nesër në...

SKANDALOZE: Shqiptarët e Kosturnikut pa shkollë, politikanët pa merak!

Banorët e fshatit Kosturnik të Kumanovës kanë nisur vet që të ndërtojnë shkollën fillore në këtë fshat, ndërsa institucionet kompetente po heshtin ose si...

Disa pikëpyetje nga BBC për gjurmët e komunizmit në Shqipëri

Komunizmi dhe trashëgimia e tij në Shqipëri mbetet një temë e preferuar për gazetarët e BBC. Pak muaj pas një reportazhi që bëri shumë bujë...

Nuk mund të besoni se cili aktor i famshëm ka qenë ushtar në luftën...

Të gjithë e njohim Rob Riggle për rolet e tij në filmat si “The Hangover”, “21 Jump Street”, “Step Brothers” etj. Mirëpo, ju nuk e...

Drejtoresha më rrahu me thupër kur i tregova për përdhunimin

Një ndër tre të miturat e abuzuara seksualisht në Qendrën Rezidenciale të Fëmijëve në Shkodër ka dhënë dëshmi tronditëse para prokurorëve. Më pak se 12...

I akuzuari për terrorizëm: Shkova për qejf në Stamboll

I akuzuari për terrorizëm Liridon Rexhepi mohoi shkuarjen në Siri, ndërsa tha se ishte vetëm në Stamboll për qejf dhe shëtitje. Prokuroria Speciale e Kosovës...

Zbulohet marrëveshja e Shqipërisë me FBI

Qeveria miratoi këtë të mërkurë projektligjin për të ratifikuar marrëveshjen me qeverinë amerikane për shkëmbimin e informacionit për çështjet e terrorizmit. Qeveria shqiptare e ka...

Zbardhen dëshmitë e 4 krerëve kryesorë të policisë. Ja çfarë dinë ata për pajisjen...

Aparatura e përgjimit, që dyshohet se përdoret në mënyrë të paligjshme nga policia e shtetit, çon në prokurori zyrtarë të lartë të uniformave blu. Pasditen...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!