28 C
Macedonia
E diel, Gusht 20, 2017

Kriza politike, me ndikim të keq në ekonominë e vendit

Sipas parashikimeve të Qeverisë së Kosovës norma e rritjes ekonomike për këtë vit pritet të jetë rreth 4 për qind, ndonëse njohës të ekonomisë...

Australi: Shqiptarët vodhën 600 mijë dollarë me vizë turistike

Ata janë Simon Shehu 40 vjeç, Gjergji Nika 43 vjeç, Marsel Boka 33 vjeç dhe bashkëpunëtori i tyre italian, Aniello Vinciguerra, 35 vjeç, ndaj...

Berisha: Dhuna ndaj Ramës? U kap në dhomë me një mashkull tjetër

Nga Sali Berisha Viktimizimi i Edi Rames dhe glorifikimi i krimit te pasionit! Te dashur miq, mediat e shkruara dhe disa portale, me keqdashje rikthyen sot...

Banori i Sarajit që çka nuk tha për BDI-në, ja si duartrokiste në...

Banori i komunës së Sarajit i cili ditë më parë akuzoi  BDI-në për korrupsion dhe mitmarrje gjatë punësimeve, dhe që më pas i tërhoqi...

Vandalët nuk e lënë rehat qytetin e Strugës

Ka kohë që ndërmarrja për mirëmbajtjen e higjienës në Strugë “Komunallno” po përpiqet të identifikojë vandalët dhe personat e papërgjegjshëm që po shkaktojnë dëmtimin...

Azem Sadiku zgjidhet kryetar i shtabit qendror zgjedhor të PDSH-së

Kryesia Qendrore e Partisë Demokratike Shqiptare në mbledhjen e  sotme, në përbërje të zgjeruar ku morën pjesë edhe kryetarët e degëve, zgjodhi Kryetarin e...

Labënishti: Politika, thikë pas shpine popullit shqiptar

Ish funksionari i BDI-së, Arben Labënishti në një postim të tij në facebook ka akuzuar klasën politike për gjendjen e katandisur në të cilën...

Bozhidar Spasiq: Ali Ahmeti është njeri i mirë, punoi shumë për Jugosllavinë! (Video)

Ish kryeinspektori i UDB-së, Bozhidar Spasiq nuk e përmban dot veten kur gazetari i thotë se Ali Ahmeti e ka prishë Jugosllavinë. Lotët i...

Kadri Veseli nuk erdhi në Saraj, munguan edhe ambasadori i Shqipërisë dhe Kosovës

Edhe pse ishte paralajmëruar me pompozitet të madh, në manifestimin e sotëm të organizuar në Saraj për 100 vjetorin e vrasjes së Isa Boletinit,...

Mjerimi në shkollat shqipe në Kumanovë, realitet i hidhur (Video)

Nxënësit e shkollës fillore “Jeronim De Rada” nga Çerkezi i Kumanovës po përballen me mungesë të kushteve, me çati të mbuluar me pllaka që...