Wednesday, January 17, 2018

Vau i Dejës, gruaja vret burrin: E qëllova me sëpatë

Një krim i rëndë në familje ka ndodhur gjatë natës në fshatin Barbullush të Vaut të Dejës. Burime nga policia bëjnë me dije se gruaja...

Dëbohet At Nikoll Marku nga ceremonia, Rama dhe Janullatus e poshtrojnë publikisht priftin shqiptar

At Nikoll Marku nuk do lejohet të hyjë nesër në katedrale. Kryeministri Rama dhe Janullatus refuzojnë pjesmarrjen e tij në inagurimin e Kishës. Inagurimi...

Arrestohet çifti shqiptar – zbulohen komunikimet me terroristin e Nicës

Një çift shqiptarësh janë në mesin e 7 personave të arrestuar në kuadër të hetimeve mbi ngjarjen tragjike të Nicës. Mediat e huaja raportojnë se...

Tensionohet situata në këto momente, këto zhvillime të reja sapo filluan të ndodhin në...

Mediet ndërkombëtare raportojnë se disa helikopterë ushtarak të paautorizuar, po fluturojnë mbi Stamboll. Sipas këtyre medieve, ata kanë fluturuar në afërsi shumë të madhe...

370 shqiptarë nga Lugina e Presheves të gatshëm të jenë ushtarë të Erdoganit

Nga portali Presheva Jone/ Zhvillimet e fundit tragjike pas tentim-deshtimit te rrezimit te qeverise turke te prire nga Rexhep Taip Erdogan ka shqetesuar jo vetem...

Shpërthen dhe në Armeni, sulmohen zyrat qeveritare

Një grup i armatosur ka provuar që të marrë në kontroll disa zyra qeveritare në Jerevan të Armenisë. Lajmi për numrin e viktimave dhe të lënduarve...

Momenti i arrestimit të puçistëve, në zyrat e CNN Turk (VIDEO)

Vazhdimisht po publikohen video të reja mbi grushtin e shtetit të dështuar në Turqi. Situata mbetet ende kaotike dhe nuk dihet ende fati i...

Tiranë: Bie koalicioni? Rama thërret urgjent qeverinë

Kryeministri Edi Rama ka thirrur në një mbledhje urgjente ministrat e tij. Zhvillimet vijnë pas deklaratës bombë të Ilir Metës që paralajmëroi rënien e...

Fotoja që flet sa mijëra fjalë!

Ky imazh prekës i këtij djali ka bërë xhiron e botës. Ai teksa qan dhe bërtet qëndron pranë trupi të pajetë të babait të...

U zunë në rrenë të rinjtë që thanë se shqyen diplomat e Gylenit (DOKUMENT)

Dje në Shkup një grup të rinjsh grisën disa letra për të cilat ata thanë se janë diploma të lëshuara nga ‘Yahya Kemal’, shkolla...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!