3.8 C
Macedonia
E diel, Nëntor 19, 2017

Protestuesit mbërrijnë para Parlamentit, shpaloset flamuri Kuq e Zi (LIVE)

https://www.youtube.com/watch?v=5ZDQ8keu6_0 Protestuesit kanë mbërritur para Parlamentit, nën brohoritma dhe thirrje “Duam drejtësi”, “Stop montimeve”, “Ali tradhëtari”, “Ndal padrejtësive dhe diskriminimit”, “Gruevski dhe familja kriminale” dhe...

Parlamenti i blinduar me forca policore, në pritje të protestuesve (FOTO)

Policia ka blinduar Parlamentin, masa te forta sigurie, derisa protestuesit po i afrohen ketij institucioni.

Protestuesit drejt Parlamentit, thirrje “Duam drejtësi”, “Stop montimeve”, “Ali tradhëtari”….

Protestuesit janë drejtuar drejt Parlamentit, me brohoritmat “Duam drejtësi”, “Stop rasteve të montuara”, “Ali tradhëtari”. Marshi protestues me qindra protestues po vazhdon qetë dhe...

Sela në ballë të protestës, thërret për protestë me dinjitet (LIVE)

Kryetari i LR-PDSH po i prinë protestës duke marshuar drejt institucioneve qendrore. Ai është në ballë të protestuesve me pankartën “Protesto kundër sistemit”. Sela...

Protestuesit po marshojnë drejt Parlamentit (LIVE)

Ka nisur marshi protestues i protestës me moton “Ndal sistemit” ku në krye të protestuesve janë organizatorët e protestës. Ata po vazhdojnë rrugëtimin, duke brohoritur...

Shaqiri: Ne shqiptarët duhet të protestojmë dhe jo të presim tjerët të na thërrasin...

Një nga liderët e demokracisë në Maqedoni, Hysni Shaqiri theksoi se shqiptarët duhet të protestojnë sepse çështjen shqiptare nuk e zgjidhin tjetër, por vetëm...

Protesta po vazhdon, ndiqe drejtpërdrejt (LIVE)

https://www.youtube.com/watch?v=5ZDQ8keu6_0 Qindra qytetarë janë grumbulluar në protestën që ka nisur sot në Shkup, kundër diskriminimit institucional të shqiptarëve dhe sistemit politik. Me moton “Ndal”, protetuesit...

Çiklisti nga Tetova me bicikletë niset për të përkrahur protestën Ndal në Shkup (Video)

Për të përkrahur protestat e sotme me moton “Ndal”, në mënyrë simbolike me bicikletë nga qendra e Tetovës deri në Shkup ka nisur profesori...

SHGM-ja i del në mbrojtje gazetarit Bozhinovski

Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) ka shprehur zhgënjimin dhe shqetësimin e saj për vendimin e pushtetit serb për ekstradimin e gazetarit të Maqedonisë,...

Premtohen shpërblime për gjykatësit që pengojnë prokuroren Fatime Fetai dhe Katica Janevën?

Anëtari i Këshillit Gjyqësor i cili po përgatitet të bëhet edhe kryetar, sot ka pasur një takim me gjykatësin nga Gjykata Themelore Shkupi 1...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!