3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Clinton marshon, Lulzim Basha afrohet me Toni Podestën

Ndërkohë që Hillary Clinton po marshon drejt nominimit si kandidate e Demokratëve për presidente e SHBA, edhe demokratët shqiptarë po lëvizin. Kur sondazhet tregojnë se...

E rrallë/ Dy italianë grabisnin dhe flisnin si shqiptarë

Janë italianë, por hiqeshin si shqiptarë. Janë vënë në pranga për të një grabitje të ndodhur në 19 janar në Fenegrò. Ata kanë hyrë...

Kur shqiptarë e serbë janë “vëllezër” në hajni: kontrabandë mallrash dhe vjedhje makinash

Ilaçe, pije alkoolike, derivate të naftës e mallra të tjera që kanë akcizë, janë duke u futur në Kosovë pa asnjë problem nga Serbia;...

Kundër-protestuesit janë ende aty, për të ”mbrojtur” Gjykatën Kushtetuese (Foto)

Mbeturina, forca të mëdha të policisë dhe përafërsisht 100 kundër-protestues, këto janë pamjet që mund të shihen në mëngjesin e sotëm para Gjykatës Kushtetuese. Mëngjesi...

Zendeli: Kuvendi i ri mbështet koalicionin me LR-PDSH-në por duhet t’a zgjerojmë (Video)

Kuvendi qendror i RDK-së ka mbajtur qëndrim se koalicioni ekzistues me LR-PDSH-në, që gjithashtu ka qenë i përkrahur, por nuk ka qenë i mjaftueshëm...
video

Ja çka tha Petrit Saraçini në protestën e mbrëmshme para Gjykatës Kushtetuese (Video)

Mbrëmë organizata ”Hajde” me shumë organizata tjera jo qeveritare por edhe parti opozitare dolën të protestojnë për vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të amnistuar...

Tërmet 3.7 ballë, epiqendra në detin Jon

Në në orët e para të mëngjesit të sotëm në brigjet shqiptare është ndjerë një tërmet me magnitudë 3.7 ballë i shkallës Rihter. Lëkundjet janë...

Jashari: Nuk lejoj ekstradimin e Dugollit

Sonte pritet të lirohet Gafurr Dugolli, i cili është në paraburgim në Shkup. Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Maqedonisë, Adnan Jashari, ka deklaruar se...

Demiri: Ahmeti nuk është lider i BDI-së, ai ka padron

Analisti Alajdin Demiri ka komentuar zhvillimet politike në bllokun politik shqiptar në Republikën e Maqedonisë. Ai tha se, Ali Ahmeti nuk është liderë i BDI-së,...

Zendeli: Deri të ejnten duhet finalizuar ndryshimet në RDK

Kryetari i sapozgjedhur i RDK-së, Fadil Zendeli, që është i ftuar në emisionin INTERVISTA, tha se kuvendi qendror i partisë ka aprovuar një komision...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!