Monday, January 15, 2018

Prap shtrenjtohen benzina dhe dizeli

Nga mesnata derivatët e naftës sipas Komisionit Rregullator do të jenë me çmime të reja. Shtrenjtohet edhe benzina edhe dizeli. Benzia shtrenjtohet për dy denarë, përderisa...

“Si s’ka turp Musa Xhaferi që të paraqitet nëpër media?!”

“Si s’ka turp Musa Xhaferi që të paraqitet nëpër media?!”, – kjo pyetja kanë vërshuar rrjetet sociale, që duket e pakshim nga BDI-ja e...

Kush i kontrollon bashkësitë fetare?

Nga Gani MEHMETAJ Dy shtetet shqiptare si asnjë shtet tjetër evropianë nuk i kanë nën kontroll komunitetet fetare. Nga kush varët, atëherë Komuniteti i Myslimanëve...

Kim Mehmeti “gjeneral i ushtrisë së vdekur”?!

Kim Mehmeti, që veten e ka shpallur si zëdhënës i pakënaqësisë shqiptare , e ndajnë edhe pak ditë të quhet “zëdhënës i këshillit të...

Analisti rus: SHBA-ja ka plane të mëdha për Ballkanin, Kosova bëhet pjesë e mburojës...

Shtetet e Bashkuara kanë plane të mëdha për Ballkanin, thotë analisti politik rus dhe anëtari i Akademisë së Shkencave të Rusisë, Petr Iskenderov. Në një...

Dy qeveritë shqiptare të premten mblidhen në Prishtinë

Në vazhdën e takimeve, tashmë të rregullta, është paralajmëruar se të premten (më 3 qershor) në Prishtinë do të zhvillohet mbledhja e përbashkët e...

Rreth 700 milionë euro çdo vit hyjnë në Kosovë nga diaspora

Diaspora ka qenë dhe do të vazhdon të mbetët e një rëndësie të veçantë për zhvillimin ekonomik të Kosovës. Kështu u tha në konferencën...

Djali pranon vrasjen e babait: E godita me dru dhe shkova të flija

Gjykata e Durrësit, lë në burg djalin dhe nënën, të akuzuar për vrasjen ish-kryekomunarit të Manzës, Mirosh Djaloshi. Zbardhen përgjimet e policisë: “Ku i...

Gryka e Sopotit plot kanabis? Tahiri: Ja e vërteta e fotos

Një foto e publikuar një ditë më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha, mund të ketë shkaktuar shumë habi në rrjetet sociale. Një person sheh se...

Kontributi i familjes Berisha gjatë luftës

Shtëpia e Mëhill, Rrok dhe Shtefan Berishës në Gllogjan të Pejës gjatë tërë kohës së luftës ishte vend i cili kishte dhënë shumë për...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!