3.8 C
Macedonia
E martë, Nëntor 21, 2017

LDK paraqet tri ankesa në PZAP për Prishtinën

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke tentuar që t’ia kthejë shpresat Arban Abrashit në garën për Prishtinën, përmes shprehjes së pakënaqësive me procesin zgjedhor. Megjithatë,...

Ahmeti pas takimit me Hahn-in: Biseduam për stabilitetin në koalicion

Pas takimit me komisionerin Han, liderët e partive politike shqiptare kanë deklaruar se është diskutuar për zbatimin e reformave. Kryetari i BDI-së Ahmeti mes...

Dardan Sejdiu dyshon se Shpend Ahmetit po i bëhen dallavere, Sami Hamiti në KQZ

Pas njoftimit të KQZ-së se është bërë një gabim në procesimin e votave gjatë futjes së të dhënave të rezultateve preliminare, ka reaguar deputeti...

LSDM e rehaton VMRO-në: Jo shqipja e barabartë me maqedonishten!

VMRO-DPMNE vazhdon të përhap lajme të rreme dhe mbetet e ngujuar në politikat e saj të ndasive, konflikteve dhe izolimit, politika të cilat qytetarët...

Sela: Ja si qëndron puna e Qeverisë dhe biseda me Zaevin

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një deklaratë për Portalb.mk në lidhje me postin e zbrazur të ministrisë së Shëndetësisë pas zgjedhjes së Arben...

Detaje nga policia për rastin e vetëvrasjes së të riut nga Tetova

Sot  rreth orës 11.30, nga spitali Klinik i Tetovës në Stacionin Policor Tetovë kanë raportuar një rast tragjik e cila ka ndodhur në rrugën “176”...

Sipas Hanit, gjuha shqipe nuk është prioriteti i tyre në Bruksel

Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han vlerëson se ligji për gjuhët është kërkesë tejet e arsyeshme, por përmendi se ai nuk është pjesë nga prioritetet e...

Ivanov propozon Kadriun dhe Kostadinovskin për gjykatës të Kushtetueses

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i propozoi Darko Kostadinovskin dhe Osman Kadriun për gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese. Në pajtim me autorizimet kushtetuese...

Letër publike presidentit Ilir Meta: Hapni konsullatën në Manastir

Pas 10 viteve, Shoqata Kongresi i Bashkimit dhe agjencia e lajmeve INA sërish rikativizojnë kërkesën për hapjen e Konsullatës Shqiptare në Manastir. Kjo kërkesë...

Bashkëpunim i suksesshëm mes Institutit pranë MPJ-së dhe Ambasadës amerikane në Shkup

Në kuadër të bashkëpunimit të vazhdueshëm mes Institutit për Hulumtime Gjeostrategjike dhe Politikë te Jashtme (IHGJPJ)pranë MPJ-s të RM-së, drejtori i Instituit, Ambadsdori Abdulkader...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!