20.9 C
Macedonia
E hënë, Korrik 17, 2017

“Qeveria do t’ua kthejë qytetarëve paratë që në dreka e darka luksoze i harxhoi...

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetërorë të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski. Sipas tij, qytetarët gjatë...

Helmohen turistët në një hotel në Strugë

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se dje rreth orës 9:35 në Stacionin policor të Strugës, nga Qendra Mjekësore e Strugës u paraqit se...

Taravari edhe të dielën punon, shikoni çka ka bërë sot në mëngjes (FOTO)

Arben Taravari Qendra Spitalore “Nënë Tereza” sot është marrë në duart e kujdesit, duke iu nënshtruar një Aksioni Imediat që do të shtrojë rrugët e...

Ku ka shkuar kreu i veteranëve të UÇK-së?! (FOTO)

Kryetari i Organizatës së  Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Besim Hoda pas aktiviteteve të bujshme me këtë shoqatë dhe pjesëmarrjes në debatet televizive ka...

Me këtë lloj pistolete ka gjuajtur mbrëmë tetovari

Mbrëmë disa minuta pas mesnate ndodhi një incident i pargjakshëm me armë zjarri në një lokal në Tetovë, si pasojë mbeti i plagosur një...

Strugë, shkulen palmat e “vyshkura” qeveritare

Në qytetin e Strugës ka filluar grumbullimi i palmave të thara qeveritare që nuk arritën t’u bëjnë ballë kushteve të motit. 90% prej tyre...

Kris marrëveshja e parë mes Besës dhe LR-PDSH, ja për cilën komunë?!

- Qytetarët shqiptarë në zgjedhjet e 11 dhjetorit të vitit të kaluar shprehën pakënaqësinë e tyre ndaj partive shqiptare dhe si shkak i kësaj...

Budva: Shqiptari hidhet me flamurin kuq e zi nga vinçi (video)

Pushimet janë një periudhë që të gjithë përpiqen të argëtohen sa më shumë dhe padyshim një formë argëtimi është edhe të tregosh se nga...

Përdorimi i simboleve kombëtare në Mal të Zi , ja projektligji (dokument)

Ministria për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave ka nisur debatin publik mbi projekt-ligjin për zgjedhjen, përdorimin dhe shfaqjen publike të simboleve kombëtare....

Xhandarmeria serbe arreston dy vëllezërit Salihi në Maxhere të Preshevës

Rreth orës 05:00 të mëngjesit të ditës së shtunë dy shtëpi të familjes Salihi në fshatin Maxhere në Preshevë janë bastisur, me ç’rast është...