17.5 C
Macedonia
E enjte, Shtator 21, 2017

DioGuardi si e akuzoi BDI-në për korrupsion në Kongresin Amerikan

Ish-kongresmeni shqiptaro- amerikan, Joseph DioGuardi para katër muajve në Kongresin Amerikan kishte paralajmëruar implikimin në korrupsion të Qeverisë së VMRO-DPMNE dhe partisë shqiptare BDI. Dëshpërimi...

Shqiptarët po lindin më pak e vdesin më shumë

Nga: Manjola Hasa “Raporti i fundit i INSTAT tregon se ka rënë ndjeshëm numri i lindjeve. Për 1000 banorë llogariten mesatarisht 12 lindje. Rënie kanë...

Në Shkodër protesta kundër qeverisë

Me thirrje kundër qeverisë në Shkoder u mbajt protesta për problemet social-ekonomike, e drejtuar nga bashkimi sindikatave dhe me mbështetjen e qytetarëve. Albert Tuka, kreu...

PD: Tahiri bashkëpunon me bandat, kundërpërgjigjet ministria e Brendshme

Partia Demokratike vazhdon akuzat ndaj ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri se bashkëpunon me krimin. Nga selia e PD-së deputeti Flamur Noka deklaroi “Tahiri është një...

Vlorë, 81-vjeçarja denoncon: 44-vjeçari më ngacmoi seksualisht

E moshuara pretendon se është ngacmuar seksualisht nga një 44-vjeçar, e denoncon në polici. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në qytetin e...

Kryebashkiaku hungarez kthehet në sherif, ja si i kërcënon refugjatët

Një kryebashkiak i ekstremit të djathtë hungarez ka publikuar një video të habitshme. Në të cilën i bën thirrje refugjatëve që të mos hyjnë...

Djali rrah babain në Xhepçishtë të Tetovës

68 vjeçari me inicialet I.L nga Xhepçishta e Tetovës ka përfunduar me lëndime trupore pasi që është rrahur nga djali i tij 33 vjeçar....

Amnisti për transportuesit ilegal të emigrantëve

Kërkohet amnisti për gjithë qytetarët që janë kapur viteve të fundit me emigrantë ilegal gjatë transportit të tyre. Kjo kërkesë është bërë nga deputeti...

Ish-ministri i jashtëm maqedonas kapet ‘mat’ me sekretaren e tij

Deputeti i VMRO-DPMNE dhe ish-ministri i jashtëm Antonio Milloshoski kapet me sekretaren e tij, duke qenë në lidhje dashurie. Kjo është shkruar sot nga portali...

Hahn vizitoi qendrën për migrantë në Gjevgjeli, premton ndihmë nga BE

Një ekip nga Komisioni Evropian së bashku me ekspertë nga Maqedonia nga e hëna do t’i vlerësojnë dhe konfirmojnë nevojat për pajisje, resurset njerëzore...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!