Tuesday, January 16, 2018

Nuk e besoni se si duket sot Glauk Konjufca (Foto)

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca sot është parë me një stil krejtësisht ndryshe. Konjufca ka lëshur mjekrën, andaj të gjithëve...

Profesori i hartografisë: Kosova me demarkacionin po humb 8200 hektarë

Profesori i Hartografisë, Florim Isufi, në emisionin “Info – Box” të RTV Dukagjini, ka theksuar se Kosova po humb pjesë nga territori i saj,...

Fjalimet që Edi Rama vazhdimisht i përsërit

Gazetarët, veçanërisht ata të mediave online të cilët duhet të zbardhin në kohë reale fjalimet që ai mban në aktivitete publike, thuajse i kanë...

Plasi turpi, BDI gatitu para Ivanovit

"Opinioni ka kohë që ka kuptuar që ishte lojë kampanja e BDI-së "Jo Presidentit të njëanshëm" dhe “President konsensual”, por mbrëmë plasi turpi. Mbrëmë në...

Besimi: Integrimi euroatlantik mbetet një prioritet kyç për Maqedoninë

Zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë, dr-Fatmir Besimi sot realizoi takim me një delegacion të lartë nga Britania e Madhe, e udhëhequr nga Ministri për...

Hoda: Opozita duhet të jetë e gatshme të dalë edhe në rrugë!

Kryetari i SHVL-UCK, Besim Hoda në emisionin “ClickPlus” ka theksuar se opozita shqiptare e ka të domosdoshme bashkimin e saj për të përballuar binomin...

Sela: “Aleanca” shumë e fortë, ftojmë gjitha subjektet opozitare të na bashkohen!

Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela në një prononcim për Tv21, ka komentuar rreth zhvillimeve të fundit në RDK dhe ndikimi i tyre në “Aleancën...

Paditet i punësuari në komunën e Strugës, kishte kërkuar ryshfet prej 12.500 euro

Kundër P.A. (48) nga fshati Zagraçan, Stacioni i policisë në Strugë ka ngritur kallëzimpenal për shkak të dyshimit të bazuar për mashtrim të klientëve. P.A....

Aktivistët e Gruevskit vetëm për sanduiça protestojnë para Gjykatës Kushtetuese

Urdhëresa partiake që të shkohet në kundërprotesta para Gjykatës Kushtetuese ka në të gjitha qytetet e Maqedonisë, përmes sms porosive, thirrjeve telefonike, transport të...

Lëvizja BESA: Haraçina po përmbytet nga mbeturina

Qytetarët e Komunës së Haraçinës, përpos mungesës të ujit të pijshëm dhe kanalizimit, po ballafaqohen edhe me menaxhimin e mbeturinave, që janë kushti elementar...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!