0.8 C
Macedonia
E premte, Nëntor 24, 2017

Greku përdhunon fëmijën shqiptar

Një 37-vjeçar grek është vënë në pranga pasi akuzohet se ka kryer marrëdhënie homoseksuale me një adoleshent shqiptar. Greku, emri i të cilit nuk...

Mustafa: Vetëvendosje janë fashistë, kriminelë dhe kmerrë të kuq me yll në ballë

Kryeministri Isa Mustafa, ka reaguar ashpër sot në mëngjes ndaj aksionit të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët dje ishin nisur drejtë shtëpisë së...

I dërguari i BE-së vazhdon në këmbë, partiakët me makina luksoze

Piter Van Hojt, eksperti belg, i angazhuar nga eurokomisioneri Johannes Hahn për negociatat politike në Maqedoni vazhdon të paraqet një shembull të një zyrtari...

Çfarë po ndodhë me Prokurorin Special në Maqedoni

Katër partitë politike kryesore sot pritet të diskutojnë për Prokurorin Special dhe gjetjen e një kornize ligjore dhe kushtetuese për funksionimin e tij. Partitë politike...

Miliarda euro janë grabitur nga ky pushtet

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev deklaroi se pushteti aktual në Maqedoni ka grabitur miliarda euro dhe se këto para patjetër duhet t`i kthehen popullit. “Miliarda...

Lind fëmija i parë emigrant në Luginë, prindërit e quajnë Presheva

Mijëra refugjatë po kalojnë ditët e fundit nga Maqedonia në Luginën e Preshevës. Në mesin e tyre janë shumë fëmijë dhe gra, madje ka...

Ja gjobat për ndotjen e Tiranës

Kryebashkiaku Erion Veliaj zhvilloi sot një takim me 24 administratorët e bashkisë së madhe. Veliaj kërkoi bashkëpunimin e tyre për mbarëvajtjen e aksioneve që...

Eksodi, PD: Rama e mohon dhe akuzon qeverinë e Merkelit

Partia Demokratike ka akuzuar sërish qeverinë Rama si shkaktaren kryesore të shtimit të numrit të azilantëve shqiptarë në Gjermani. Deputeti i PD Gerti Bogdani,...

Ja marrëveshja për Asociacionin

Komisioni Evropian ka publikuar marrëveshjen bazë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë. Për të mos e huqur përkthimin, duke lënë mundësi interpretimi...

Mos rrej more Esat Pashë Toptani i Brojës

Kimete Berisha/Tash që Serbia zyrtarisht ta mori Veriun, tash të çojnë çetnikët e Millosheviqit edhe në burg. Kosova zyrtarisht u nda, sot! Prej sotit serbët e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!