8.1 C
Macedonia
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Rama: ‘Tregu Ballkanik’ Ofron Rajonin me BE-në

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama erdhi në Samitin e biznesit në Shkup, por iu desh të flas anglisht për t’u marrë vesh me homologët...

Deklaratë përmbyllëse e liderëve rajonal në Samitin në Shkup (VIDEO)

Në këtë moment në Shkup është duke u zhvilluar paraqitja përmbyllëse e Samitit 10 të liderëve afaristë të Evropës Juglindore ku po jepet deklaratë...

“Shqiptarët e Vendosur” të pakënaqur me mosrealizimin e marrëveshjes në nivel shtetror, përkrahin Nimanbegun

Koalicioni “Shqiptarët e Vendosur” të cilën janë në koalicion qeverisës në nivel shtetror të Malit të Zi, kanë dalur me një kumtesë për opinion...

Arifi, priti në takim ambasadorin e Shqipërisë të akredituar në Beograd z.Ilir Boçka (video)

Kryetari i Organit të përkohshëm Shqiprim Arifi priti sot në kabinetin e tij Ambasadorin e Shqiprisë të akredituar në Beograd z.Ilir Boçka, pas takimit...

Ambasadori i Shqipërisë në Beograd qëndroi në Bujanoc

Në zyrën e kryetarit të komunës së Bujanocit është pritur ambasadori i Republikës së Shqipërisë i akredituar në Beograd, Ilir Boçka me përfaqësues tjerë. Kamberi...

Sporti i veçantë “Kite Surf” në Ulqin (VIDEO)

Në bregdetin e Ulqinit po praktikohet një sport i llojit të veçantë i ashtuquajtur Kite Surf. Ndërkohë, klubi i parë dhe i vetmi në Mal...

Serbët e Bosnjës akuzojnë gjyqtarë dhe prokurorë për njëanshmëri

Qendra e Krimeve të Luftës e Ministrisë së Drejtësisë të Republikës Srpska u ankua te mbikëqyrësi gjyqësor i vendit, duke akuzuar 15 gjyqtarë dhe...

Vuçiq: Në mars dalim me propozim për Kosovën, kërkohen kompromise të dhimbshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në intervistën e tij për gazetën serbe “Novosti”, ka folur edhe për dialogun e brendshëm për Kosovën, dhe komentoi...

Bosnjë e Hercegovinë, përgatitet byreku më i madh në botë

Në qytetin e Tuzllës që ndodhet në pjesën qendrore të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) është përgatitur byreku 650 kilogramësh për të fituar titullin “Byreku...

“Ekziston një nevojë e madhe për xhami në Athinë”

Duke ngritur zërin për muslimanët në Athinë të cilët nuk kanë një zgjidhje tjetër përveçse të kryejnë namazin dhe lutjet në kushte joadekuate nëpër...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!