Parlamentin kroat i jep goditje të fortë Serbisë

Parlamentin kroat i jep goditje të fort Serbisë. Opozitarët në Kroaci, Hrvoje Zekanoviç dhe Ruza Tomasiç në parlament i kanë adresuar një kërkesë qeverisë...

Podgorica mbushet me flamuj kuq e zi në nder të Presidentit Meta…

Podgorica kuqëlon nga flamujt shqiptar, në nder të vizitës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Kështu shkruajnë sot mediat e rajojnë. Meta, i ftuar nga...

Greqi, shiten në mënyrë të paligjshme pronat e vakëfit

Pronat e vakëfit islam në ishullin grek Kos janë duke u shitur në mënyrë të paligjshme, deklaroi për Anadolu Agency (AA) kreu i Shoqatës...

Ministri serb i mbrojtjes në panik: Po krijohet “Shqipëria e Madhe” para syve tanë

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka thënë se çfarëdo që përkon me Serbinë lidhur me marrëveshjen me Kosovën do të përkrahet nga Rusia. Vulin...

Protesta në Greqi kundër emrit të Maqedonisë. Ekstremistët sulmuan gazetarin e Top Channel (VIDEO)

Dhjetëra e mijëra grekë protestuan në Athinë kundër marrëveshjes me Maqedoninë për emrin, që zgjidh mosmarrëveshjen mes dy vendeve dhe që pritet të votohet...

Incidente në protestën në Greqi kundër Marrëveshjes së Prespës

Incidente kanë ndodhur para Kuvendit të Greqisë në protestën e organizuar kundër Marrëveshjes së Prespës, njofton korrespodenti i MIA-s nga Athina, transmeton Portalb.mk. Grupi i personave të...

Gazeta austriake: Thaçi kërkon shkëmbim të territorit me Serbinë për pranim në BE

Gazeta austriake “Tiroler Tageszeitung” ka thënë se Hashim Thaçi i sheh planet për një shkëmbim të territorit me Serbinë si mënyrën më e mirë...

“Marrëveshja e Prespës”, 140 mijë grekë zbresin në shesh

Shumë qytetarë grekë kanë filluar të mblidhen para Parlamentit për të kundërshtuar Marrëveshjen e Prespës me Maqedoninë. Media radio “SKAI” shkruan se të...

Mbahet akademi përkujtimore për Jonuz Musliu (video)

Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar 1 vjetorit të vdekjes së Jonuz Musliut. Familjarë, përfaqësues të jetës politike, institucionale, veteran...

Hoxhaj: Serbia me lajme të rreme po ushtron presion ndaj shqiptarëve të Preshevës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, duke iu referuar një artikulli të publikuar nga portali “Informer” në Serbi, i cili njihet për publikimin e lajmeve...