19.6 C
Macedonia
E martë, Korrik 25, 2017

Erdogan shënoi fitore bindëse

Rezultatet e para preliminare nga zgjedhjet në Turqi tregojnë se Partia e Drejtësisë AK, themelues i së cilës është Rexhep Taip Erdogan ka shënuar...

Serbia nis hetimet ndaj reperit preshevar Gold AG: Thuri lavde ndaj vrasësve tanë

Reperi i njohur preshevar Arian Agushi, i njohur si Gold AG është dënuar nga gjykatat serbe për këngën e tij “Pushka e Lirisë”. Siç bën...

Opozita serbe: Shqiptarët e kanë mbështetjen e fuqive botërore

Shqiptarët kanë përkrahjen e tri fuqive botërore për ta bllokuar realizimin e marrëveshjes për formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe në Kosovë. Kështu...

Akisident i rëndër afër Bujanocit, humb jetën një taksist nga Presheva

Siç mësohet jozyrtarisht, jetën e ka humbur shoferi i “Golf 2”, përndryshe taksist nga fshati Geraj - Preshevë, i cili ende nuk është identifikuar. Sipas...

Jusuf Lika hapi shtigje të reja në jetën muzikore të Ulqinit

Shkruan Gjekë Gjonaj Profesori i muzikës Jusuf Cufo Lika nga Ulqini është një personalitet i njohur në fushën e artit dhe jo vetëm. Ai veçmas...

Zbulohen Pjesë të 600 Trupave në Varrin Masiv në Bosnjë

Me qindra eshtra njerëzore – ndoshta ato të boshnjakëve dhe kroatëve të vrarë gjatë spastrimit etnik gjatë kohës së luftës – u gjetën gjatë...

Gjermania do të kthejë 75 mijë azilkërkues nga vendet e Ballkanit

Autoritetet e Gjermanisë kanë paralajmëruar se do të fillojë kthimi masiv i mbi 75 mijë azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor. Shumica prej tyre...

Brukseli publikon raportet e progresit më 4 ose 5 nëntor ?

Raportet e progresit për vendet aspirante në BE pritet të publikohen më 4 ose 5 nëntor. Ky vendim jozyrtarisht është konfirmuar edhe në Bruksel dhe...

Albright shpërthen ndaj serbëve në Pragë: Serbë të neveritshëm . Kriminelë lufte (Video)

Ish sekretarja e shtetit të SHBA-ve Madeleine Albright, është konfrontuar verbalisht me disa serbë të cilët i kanë ndërprerë promovimin e librit të saj...

Vuçiq: Ekzistojnë përpjekje për destabilizim në Prishtinë, Podgoricë e Shkup

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot në Moskë se “është e qartë se në Ballkan ekzistojnë tensione gjithnjë e më të mëdha...