19.2 C
Macedonia
E martë, Shtator 19, 2017

Emigrantja shtatzënë lind fëmijën në helikopter

Nje emigrante, identiteti i të cilës nuk është zbuluar, raportohet se ka lindur një djalë të shëndetshëm në një helikopter të tipit “Super Puma”. Kjo...

Dhjetëra mijëra emigrantë në Greqi

Numri i refugjatëve të bllokuar në fshatin grek Idomeni, pranë kufirit me Maqedoninë, ka shkuar në rreth 10 mijë, ndërsa autoritetet maqedonase lejojnë që...

Shoqata e Shkrimtarëve të Preshevës: Librat të sillen edhe nga Shqipëria

Kryetari i Shoqatës së Shkrimtarëve të Preshevës “Feniks”, Bilall Maliqi, ka thënë për lajmi.net se çështja e librave në gjuhën shqipe, duhet të dialogohet...

Refugjatët në Greqi dhe biznesi me pasaportat e falsifikuara

Lagja “Victoria Square” ka një imazh të dyshimtë dhe konsiderohet si sheshi qendror i Athinës për kriminalitetin e organizuar. Ne kërkojmë kontaktin me falsifikuesit...

Mediat serbe: Policia e Kosovës parandaloi disa sulme terroriste në Serbi

Mediat serbe kanë raportuar se Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona me inicialet F. B, I. F, dhe S. L., nën dyshimin për...

Musliu: Për shkak Adem Jasharit, Serbia i ndali librat për Luginën

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Jonuz Musliu, në një intervistë për “Epokën e re”, ka kërkuar nga autoritetet e...

Vuçiq kërkon zgjedhje të parakohshme në Serbi më 24 prill

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka kërkuar që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbahen më 24 prill, pothuajse në gjysmën e mandatit të tij,...

18 vjet pa Hasan Kadriun, shqiptarin që lidhi Kosovën me FIFA-n dhe UEFA-n

Nga Presheva Jonë/ (Me rastin e 18 vjetorit: Përjetësia e Hasan Kadriut nga Presheva, atdhetarit dhe menaxherit të parë shqiptar pranë FIFA-s) Hasan Kadriun-Presheva, ishte shqiptari...

Piano e familjes Surroi arrinë në shkollën e mesme ” Sezai Surroi” në Bujanoc

Nxënësit e shkollës se mesme në Bujanoc nga dita e sotme mund të shërbehen me pianon e cila është dhuratë nga Hadije Surroi motra...

Ka ndërruar jetë, mësuesi Ismail Kamberi nga Corrotica

Pas një sëmundje të rënd, në moshën 62 vjeçare, sot (e shtunë), ka ndërruar jetë, mësuesi Ismail Kamberi nga Corrotica e Preshevës. Mësuesi tashmë i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!