6.1 C
Macedonia
E martë, Tetor 17, 2017

Qeveria serbe asnjë ndihmë për Preshevën për përballimin e fluksit të refugjatëve

Qeveria e Serbisë nuk i ka dhënë asnjë cent Komunës së Preshevës për t’u përballur me fluksin e madh të refugjatëve sirianë dhe shteteve...

Vuçiq: Nuk ka zgjidhje të lehta për Kosovën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar se në mesin e temave të rundit të ardhshëm të bisedimeve Beograd–Prishtinë, që do të mbahet në...

Reportazh: Në Bosnjë, aty ku islami radikal po godet zemrën e Evropës

Buzim (Bosnje Herzegovinë)-Rruga bëhet e ngushtë, e pashtruar, aq sa të duhen shtëpitë për tu drejtuar. Velika Kladusa është pas shpine dhe nuk ngelet...

Davutogllu, i kënaqur me serbët

Kryeministri i Turqisë Ahmet Dautogllu deklaroi sot se midis Serbisë dhe Turqisë ekzistojnë marrëdhënie shumë të rëndësishme historike dhe se është e rëndësishme që...

Kush janë të parët në Ballkan – shqiptarët apo serbët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se janë populli më i vjetër në Ballkan. Madje kanë libra...

Vuk Drašković, ‘’Në Sarajevë kemi vrarë 12 mijë njerëz prej tyre 2 mijë fëmijë,...

Lideri i patisë serbe SPO për Telegrafin serb hapur flet për gjenocidin e luftës serbe në Bosnjë dhe Hercegovinë si dhe Kroaci. ‘’Është koha që...

Kroaci: Qifti zviceran i han gishtin argjendarit shqiptar dhe plaçkit atë

Antonio Martini-INA Njësitet e policisë kroate kanë arrestuar një qift nga Zvicra për shkak të plaçkitjes së një argjendarie buzë parkut të qytetit. Sipas të dhënave...

Lufta ndaj korrupsionit, Serbia arreston 79 persona, mes tyre një ish-ministër

Plot 79 persona, mes tyre ish ministri i Tregtisë dhe Turizmit, Slobodan Milosavljevic dhe dy zv/ ministra biznesmenë të njohur janë arrestuar në kuadër...

Dacic: Serbia kurrë nuk do ta mbështesë anëtarësimin e Kosovës në OKB

Serbia nuk e mbështet dhe nuk do ta përkrahë kurrë anëtarësimin e Kosovës në OKB. Kështu ka thënë numri dy i qeverisë nga Beorgadi,...

Ambasadori i Amerikës tronditi Serbinë

Intervista e Ambasadorit Amerikan në Serbbi Michael Kirby e cituar qysh mbrëmë nge mediat serbe dhe pjesërisht edhe të Kosovës ka tronditur opinionin serb....
error: Materiali eshte i mbrojtur !!