24.3 C
Macedonia
E diel, Gusht 13, 2017

Tragjedi: Serbi vret vajzën 3-vjeçare dhe veten, pasi e lë gruaja

29-vjeçari Goran Mishanoviq nga fshati Modrica në Serbi gjatë ditës së djeshme me revole ka vrarë vajzën e tij tre-vjeçare Dankon, dhe më pas...

Mustafa: Rajoni nuk ka nevojë për ripërsëritje të Bllacës famëkeqe

Kryetari i Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, nëpërmjet një reagimi ka thënë se pamjet e fundit nga kufiri greko-maqedonas të mijëra refugjatëve nga zona...

Emigrantët ne Preshevë: Policët maqedonas ishin gjakpirës dhe kriminelë! (FOTO)

Një grup prej rreth 2,300 emigrantësh nga mbrëmë deri ne orët e hershme te mëngjesit sot kane hyre në pikën e kalimit Preshevë kryesisht...

Helikopterë bullgarë fluturojnë mbi zonën kufitare të Maqedonisë

Helikopterë të policisë bullgare sot gjatë tërë ditës kanë fluturuar mbi zonën pranë kufirit Bullgari – Maqedoni. Kjo po ndodhë pas fluksit të madh të...

Kroatët publikojnë hartën e Shqipërisë Etnike, çmenden serbët (FOTO)

Mediat elektronike serbe kanë publikuar kohët e fundit një hartë të mediave kroate, ku shfaqet harta e Shqipërisë Etnike, raporton Portali Albeu. Mediat e Beogradit...

Pritje të gjatë deri 5 orë në Horgosh dhe Batrovc

Pritje të gjata edhe sot janë regjistruar në vendkalimet kufitare të Serbisë. Në vendkalimin Horgosh me Hungarinë, pritjet janë deri më 5 orë, ndërsa një...

Lirohet Nikola Shainoviqi, i akuzuar për krime lufte në Kosovë

Nikola Shainoviq, ish nënkryetari i Qeverisë së Jugosllavisë i akuzuar për krime lufte, kthehet të mërkurën e ardhshme në Beograd, pasi i ka vuajtur...

Mbi 2 mijë emigrantë mbërrijnë në Preshevë, kolonat e gjata vazhdojnë

Mbi 2 mijë emigrantë prej mbrëmë deri në orët e mëngjesit kanë mbërritur në Preshevë., përmes zonës kufitare në rajonin e Tabanocës dhe Llojanit. Ata...

U vetëvra polici që plaçkiti refugjatë nga Siria

Polici i trafikut nga stacioni "Jug" në Beograd, Bogdan S. (26), ka mbytur veten, njoftojnë mediat serbe, transmeton lajmi. Trupi i tij është gjetur sot...

Lugina e Preshevës shpallë autonominë nëse themelohet Asociacioni i Komunave serbe

Përfaqësuesi politik i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu, ka paralajmëruar se Lugina do të shpallë autonominë në rast se në Kosovë themelohet...