21.3 C
Macedonia
E enjte, Korrik 27, 2017

Serbia në emër të emigrantëve thith fonde pambarimisht nga BE-ja

Problemi global me emigrantë nuk ka lënë pa prekur edhe regjionin tonë. Por disa shtete si shteti fqinjë Serbia duket se po e shfrytëzojnë...

Crnadag: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

Bosnjë e Hercegovina nuk do të ndryshojë qëndrim ndaj çështjes së njohjes së Kosovës si shtet i pavarur, por nga ana tjetër kjo nuk...

Rrëfimi i Varoufakis: Mamaja ime terroriste e djathtë, e njohu babain pasi…

Ish-ministri i Financave greke Janis Varoufakis ka bërë një rrëfim të veçantë për jetën e tij në të përjavshmen gjermane “Stern”. Ai ka folur për...

Vatra: Shqipëria dhe Kosova harruan fondin për Luginën

Lëvizja “Vatra” nëpërmjet një komunikate ka kritikuar dy qeveritë atë të Kosovës dhe të Shqipërisë se e kanë harruar Fondin për Luginën dhe nuk...

Tsipras sfidon hapur rebelët e Syrizas: Mbështesni masat, ose zgjedhje të parakohshme

Kryeministri grek, Alexis Tsipras, sfidoi rebelët ekstremistë të së majtës në partinë e tij “Syriza” gjatë së enjtes, duke u thënë se nëse kundërshtojnë...

Teqeja shqiptare në Asprogjia-Larisë të Greqisë

Babai i fundit vdiq më 1973, ndërsa deri në 2005 ka jetuar Nazmia e cila kujdesej sa mundej për këtë Teqe të braktisur në...

Terroristët godasin edhe në bregdetin turk, 1 turist i vrarë në Bodrum

Një person i maskuar ka hapur zjarrë në plazhin e një ishulli turk Daca në Bodrum, me ç’rast një turist ka mbetur i vrarë. Terroristi...

Mbreti i Marokut harxhoi 5 milionë euro për 7 ditë pushime në Greqi

Mbreti Mohammed VI dhe gruaja e tij, princesa Lalla Salma udhëtuan drejt Greqisë dhe shpenzuan rreth 5 milionë euro për vetëm 7 ditë pushime...

Arrestohet katërshja që po prostituonte një vajzë shqiptare në ishullin grek

Katër persona janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës për shfrytëzimin e një vajzë shqiptare në ishullin Kos të Greqisë për prostitucion. Dy...

I riu nga Lugina akuzohet për sulm seksual Gjilan

Policia e Kosovës e ka pranuar një informatë për një rast “Sulm seksual”. Nga hetimet e para dyshohet se deri te rasti në fjalë...