23.7 C
Macedonia
E premte, Shtator 15, 2017

15 muaj burg për policin serb që plaçkiti emigrantët

Ministria e Brendshme e Serbisë ka dënuar me 15 muaj burgj  një pjesëtar të saj policie, me akuzën për grabitjen e emigrantëve. Polici me inicialet...

Studimi, refugjatët po sjellin varfëri në vendet tranzit të Ballkanit

Fluksi i madh i emigrantëve që kalojnë nëpërmjet vendeve të Ballkanit, nuk po sjell asgjë tjetër veçse varfërim të mëtejshëm të këtyre shteteve. Në një...

Përkujtohet 25 vjetori i themelimit të partisë së parë shqiptare në Mal të Zi

S’ka dyshim se rënien e sistemit monist dhe vendosjen e pluralizmit politik në shtetin e atëhershëm të Jugosllavisë, shqiptarët e mirëpriten me shpresë dhe...

Reagime nga Beogradi kundër formimit të Asociacionit Luginë

Shqiptarët nga Lugina e Preshevës (jugu i Serbisë, siç i thonë medie e Beogradit) për të shtunën planifikojnë të shpallin Asociacionin e Komunave të...

Humanizmi i policit preshevar që ka pushtuar mediat ndërkombëtare (foto)

Mediat kombëtare në Serbi kanë publikuar disa fotografi të një polici që mbanë në duar një fëmijë sirian në krahë duke shpjeguar kështu mikpritjen...

Lugina tregon ditën kur do ta themelojë Asociacionin e Komunave Shqiptare

Përfaqësuesit politikë shqiptarë në Luginë të Preshevës kanë paralajmëruar se këtë të shtunë do ta shpallin themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi,...
video

“Çmenden” serbët, Mirotic e shqyen flamurin serb (Video)

Nikola Mirotic, basketbollisti me prejardhje nga Mali i Zi, por që luan për Spanjën, e ka shqyer flamurin e Serbisë. Nikola Mirotic ka shpërthyer...

Dobrosini në “hall” nga policia kufitare e Kosovës

Musli Zahiri nga Dobrosini i Serbisë është befasuar kur policia kufitare e Kosovës i ka konfiskuar 110 dele që ndodheshin në zonën neutrale mes...

Dyndje sirianësh në ishujt grekë, trageti shpëton 61 refugjatë në det

Mbi 30 mijë emigrantë ndodhen në ishullin grek të Mitilinit (Mytilene), në pritje për të gjetur një anije që do t’i dërgojë në Greqinë...

Edicioni i 3-të i GREEN CULTURE FEST në Ulqin

Komuna e Ulqinit, në bashkepunim me OJQ-në Krug nga Londra, do të organizojë edicionin e tretë të Green Culutre Fest, në periudhen prej 10-12...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!